Tego jeszcze w Warszawie nie było. Nie chciała ściszyć muzyki w klubie w centrum. Po latach się doigrała

Bezprecedensowy w skali Warszawy wyrok zapadł w miniony piątek w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Śródmieścia. Menedżerka znanego warszawskiego klubu The View została ukarana za zakłócanie spokoju.

Wszystko zaczęło się w lipcu 2015 roku. Od tego czasu do października 2017 roku policjanci ze śródmiejskiego wydziału prewencji skierowali do sądu aż 17 wniosków o ukaranie menadżerów  jednego z warszawskich klubów odpowiedzialnych za nagłośnienie w lokalu.

Modny lokal The View mieści się niedaleko ronda ONZ, na dachu wieżowca Spektrum Tower przy ul. Twardej. 

Kary grzywny nie przynosiły rezultatu

Jak informuje Robert Szumiata z zespołu prasowego KSP, wszystkie wnioski dotyczyły zakłócania spokoju i spoczynku nocnego poprzez odtwarzanie głośnej muzyki. - Od kilku już lat w odczuwalny sposób przeszkadzała wielu osobom zamieszkałym w bezpośrednim sąsiedztwie klubu - informuje funkcjonariusz.

Jak dodaje, zasądzone kary grzywny nie przynosiły jednak oczekiwanego rezultatu. - Policjanci ze Śródmieścia złożyli do sądu wniosek o areszt w stosunku do menadżera - wyjaśnia. 

Prace na cele społeczne

Podczas rozprawy sąd uznał menadżerkę klubu za winną i wymierzył obwinionej karę grzywny oraz jednego miesiąca ograniczenia wolności. Menedżerka musi wykonać nieodpłatną, kontrolowaną pracę na cele społeczne w wymiarze 40 godzin.

Przeszkadza Ci hałas w mieście? Napisz do nas: metrowarszawa@agora.pl

Więcej o: