Zakaz handlu w niedzielę. Biedronka wprowadza duże zmiany. Wchodzą w życie już w tym tygodniu

Zakaz handlu w niedzielę. Najbliższa niedziela - 11 marca - będzie pierwszą niedzielą, kiedy obowiązywał będzie zakaz handlu. Sieć dyskontów Biedronka znalazła sposób na poradzenie sobie z ograniczeniem handlu.

W związku z wejściem z życie ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę sieć sklepów Biedronka postanowiła wprowadzić zmiany, które ułatwią klientom zakupy. Dotyczą one godzin otwarcia oraz obsługi klientów.

Biedronka: zakaz handlu w niedzielę

Zmiany związane z zakazem handlu w niedzielę zostaną wprowadzone w Biedronce już w tym tygodniu. Dzięki temu klienci będą mogli zrobić zakupy przed niedzielą, kiedy sklepy będą zamknięte. 

Po pierwsze zmienione zostaną godziny otwarcia sklepów. W każdy piątek oraz sobotę sklepy sieci Biedronka będzie otwarte o godzinę dłużej - do godziny 22. Część sklepów, w których klientów jest najwięcej będzie czynna nawet do godziny 23. 

Druga zmiana dotyczy otwarcia kas. Sieć sklepów Biedronka informuje, że w piątki i soboty w godzinach szczytu otwarte będą wszystkie kasy sklepowe. 

To jednak nie wszystko. Jeronimo Martins Polska zapewnia również, że zwiększy częstotliwość dostaw w weekend oraz ilość promocji w ciągu tygodnia. 

Zakaz handlu w niedzielę 

Rząd uchwalił ustawę dotyczącą ograniczenia handlu w niedzielę pod koniec zeszłego roku, w styczniu 2018 roku podpisał ją prezydent Andrzej Duda. Zgodnie z jej ustaleniami, od marca 2018 r. handel będzie mógł odbywać się tylko w określone niedziele.

Czytaj także:  Zakaz handlu w niedzielę. Jak warszawskie sklepy obejdą zakaz? Te centra handlowe będą otwarte

Kiedy nie zrobimy zakupów? W 2018 roku 23 niedziele będą wolne od handlu:

11 marca, 18 marca
1 kwietnia, 8 kwietnia, 15 kwietnia, 22 kwietnia
13 maja, 20 maja
10 czerwca, 17 czerwca
8 lipca, 15 lipca, 22 lipca
12 sierpnia, 19 sierpnia
9 września, 16 września, 23 września
14 października, 21 października
11 listopada, 18 listopada
9 grudnia

Zobacz także:  Zakaz handlu w niedzielę. Co z zakupami w sklepach IKEA w weekend?

Gdzie zrobisz zakupy w niedzielę?

W ustawie o ograniczeniu handlu w niedzielę przewidziano 32 wyjątki.

Zwolniony z zakazu jest handel w internecie, stacje paliw, piekarnie i cukiernie, kwiaciarnie oraz sklepy z pamiątkami i dewocjonaliami oraz saloniki prasowe. W "zakazane" niedziele otwarte będą również apteki, poczty oraz sklepy na dworcach, lotniskach, strefach wolnocłowych, w szpitalach i więzieniach. Normalnie pracować będą także skupy warzyw, owoców, punkty odbioru mleka itd.

Zakupy bez ograniczeń zrobimy także w sklepach, w którym obsługiwał będzie sam właściciel. 

Zobacz także:  Zakaz handlu w niedzielę. Kolejna galeria handlowa w Warszawie go obejdzie

Czy zakaz handlu w niedzielę bardzo utrudni ci życie? Podziel się swoją opinią. Napisz do nas na metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Szorty od Armaniego i płaszcz od Donny Karan. Warszawskie lumpeksy, w których znajdziesz perełki [PRZEGLĄD]

Więcej o: