Po kuriozalnej akcji rzecznika dzielnicy, burmistrz Pragi brnie dalej. "Nie szata zdobi człowieka"

PiS-owski radny zapytał burmistrza Pragi-Południe o sprawę "przebiórki" rzecznika dzielnicy, który próbował w lutym zakłócić realizację programu TVP. Ten poszedł w kuriozalne tłumaczenia.

Na początku lutego pisaliśmy o nietypowym zdarzeniu, do którego doszło podczas kręcenia programu TVP "To Jest Temat". Reporter rozmawiał z mieszkańcami poddanej reprywatyzacji kamienicy przy ul. Skaryszewskiej 11 na warszawskiej Pradze-Południe. W pewnym momencie, ktoś zakłócił wywiad.  

Rzecznik przebrany za lokatora

Na sytuację zwrócił uwagę Komitet Obrony Praw Lokatorów. Działacze twierdzą, że gdy mieszkańcy opowiadali o swoich problemach, nagle pojawiła się "zorganizowana grupa prowokatorów", która zaczęła im przerywać. Jeden z mężczyzn zwrócił największą uwagę.

Komitet rozpoznał w nim Jerzego Gierszewskiego, rzecznika prasowego Urzędu Dzielnicy Praga-Południe. "Dla niepoznaki miał czapkę bejsbolówkę i zagrzewał statystów do zakłócania programu" - napisali działacze. Gdy dziennikarz chciał z nim porozmawiać, ten zniknął w tłumie i nie chciał pokazywać swojej twarzy.

Czytaj więcej:  Rzecznik dzielnicy przebrał się za lokatora w programie TVP? "Zorganizowana grupa prowokatorów"

"Nie był przebrany"

Temat dziwnego zachowania Jerzego Gierszewskiego ponownie poruszył radny PiS. Paweł Zalewski wystosował interpelację do burmistrza Pragi-Południe Tomasza Kucharskiego. "Czy w zakresie obowiązków służbowych p. Gierszewskiego jest obowiązek przebierania się za lokatora" - pytał w niej polityk.

Interpelacja radnegoInterpelacja radnego bip.warszawa.pl

Burmistrz Pragi-Południe odpowiedział. Na początku zaznaczył jednak, że rzecznik nie był przebrany za lokatora, ani za niego się nie podawał. Dodaje, że jego, jako pracodawcę Gierszewskiego, nie interesuje, w co jego podwładny ubiera się po pracy. 

Zarzuca również radnemu ocenianie innych ze względu na wygląd oraz pośrednio obrażanie mieszkańców kamienicy przy Skaryszewskiej 11. Przytacza też powiedzenie: "Nie szata zdobi człowieka".

"Odniosłem wrażenie, że pisząc 'przebrany za lokatora' deprecjonuje pan radny czyjś wygląd zewnętrzny, obrażając przy okazji postawionych w dramatycznej sytuacji lokatorów" - pisze Kucharski.

"Czy uważa Pan, że ludzie [skromnie ubrani - przyp. red.] są bezwartościowi i za kogoś przebrani?" - dodaje. 

Na koniec zwraca jeszcze uwagę, że radny Zalewski na swoim zdjęciu profilowym na Facebooku też jest ubrany "skromnie". Ma na sobie t-shirt, zamiast garnituru i krawata.

Odsunięty, ale...

Informacja, którą podał Komitet Obrony Praw Lokatorów, doprowadziła do tego, że Jerzy Gierszewski został odsunięty od bezpośredniego kontaktu z mediami. 

Burmistrz Pragi-Południe tłumaczy jednak w interpelacji, że decyzja ta nie była spowodowana skandalem. Mówi, że jest pokłosiem "spokojnej, pozbawionej emocji, analizy dotychczasowego wypełniania przez niego obowiązków".

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie? Napisz nam o tym na metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Opuszczony cmentarz w Otwocku. Przyjeżdżają tu Żydzi z całego świata

Więcej o:
Komentarze (15)
Reprywatyzacja Skaryszewska 11. Rzecznik Pragi-Południe przebrał się za lokatora
Zaloguj się
 • yrrah

  Oceniono 10 razy 6

  Nie ma takiego słowa "przebiórka", droga autorko (lub autorze). Tu chodzi o przbierankę.

 • polsz

  Oceniono 7 razy 5

  jak się przebrać za lokatora? Jest jakiś archetyp stroju lokatora?

 • wamal

  Oceniono 6 razy 4

  Każdy sądzi po sobie.
  Wg obowiązującego nazewnictwa ja jestem "przebrany" za gorszy sort,
  a pAN tOMASZ kUCHARSKI jest "przebrany" za burmistrza (z dodatkowym etatem moralisty/pouczacza)

 • andopa

  Oceniono 5 razy 3

  Upadkiem naszego społeczeństwa, naszej moralności nie jest już to, że radny pisze o kimś, że jest przebrany za lokatora - słowo przebrany jest tu kluczowe. Miarą upadku nie jest już nawet, że takiej obraźliwej dla społeczeństwa retoryki używa PiS. Do tego się przyzwyczailiśmy. Miarą degrengolady jest fakt, że tak zły i bezrefleksyjny materiał powstał w "Metrze"

 • dzidka17

  Oceniono 4 razy 2

  ani nie przebrał ię za Mikołaja ano krasnoludka. Normalnie ubrany jak na tę okoliczność. Byłł burmistrz,zastępca to dlaczego miało nie byc rzecznika ? Czy to karalne? "Występu" nie widziałam to nie oceniam. Pamiętacie takiego prowokatora, który chwalił Kaczora , a potem "przeflancował się" do PO ?
  Już nic mnie nie dziwi w tym ogarniętym przez PISlamistów kraju .

 • strach_sie_bac

  Oceniono 17 razy 1

  Tak durną interpelację mógł spłodzić tylko twór pisiorski. Panie Zalewski czy do Pana obowiązków należy pytać się burmistrza o odzież innego pracownika samorządowego? Czy Pan widzi jak Pan ośmiesza swój urząd?

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 3 razy -1

  Widzę, że nastała moda na rzeczników: "to ja Leclerc"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX