Przez centrum Warszawy przejdzie Manifa. Uwaga na utrudnienia w ruchu

W Warszawie przemarsz Manify odbędzie się w niedzielę. Rozpocznie się około godziny 14 na placu Defilad. Zakończy około 17. W związku z wydarzeniem, można spodziewać się utrudnień w ruchu.

Uczestnicy protestu spotkają się o 14 na pl. Defilad, skąd przejdą ulicami: Marszałkowska - Aleje Jerozolimskie - Nowy Świat - Świętokrzyska. I wrócą Marszałkowską na pl. Defilad. Manifestacja ma zakończyć się około godziny 17.

Zmiany w ruchu

Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że w związku z przemarszem komunikacja miejska będzie kierowana na trasy objazdowe.

Zmiany będą dotyczyć linii tramwajowych numer: 4, 7, 9, 15, 18, 22, 24, 25, 35. Oraz autobusowych: 102, 105, 107, 111, 116, 117, 127, 128, 131, 158, 171, 175, 178, 180, 222, 501, 503, 507, 517, 518, 519, 520, 521, 522, 525.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie ZTM.

Aborcja nie policja

W tym roku XIX warszawska Manifa przejdzie pod hasłem: Aborcja nie policja. Pomoc wzajemna, nie przemoc systemowa.

"W tym roku obchodzimy 25 lat zakazu aborcji. Przed transformacją ustrojową mogłyśmy przerywać ciąże legalnie i bezpiecznie. W 1993 roku odebrano nam to prawo, a obowiązująca od tamtej pory ustawa do dziś nazywana jest 'kompromisem'" - piszą na stronie organizatorzy wydarzenia.

Jak piszą, ich zdaniem policja to symbol, narzędzie władzy i przemocy systemowej. "Na polecenie polityczek i polityków, powołując się na ustawy i kodeksy, brutalnie policja nas zatrzymuje, kiedy protestujemy, zagląda nam w majtki, szukając wyimaginowanych żyletek (jak podczas zatrzymań po demonstracji w Lasach Państwowych), a jednocześnie chroni marsze faszystów. Chroni ludzi władzy, których powinnością jest służyć nam, a nie nas terroryzować" – przekonują dalej.

Jak dodają, mają dość traktowania tak, jak by były własnością państwa, kościoła, mężów, partnerów, pracodawców, nawet zarodków i płodów. "Chcemy wreszcie móc decydować same o sobie" - przekonują.

Co sądzisz o takim zgromadzeniu? Chętnie się przyłączasz? Napisz do nas: metrowarszawa@agora.pl

Uratuj jeża przed zamarznięciem. Jak zaopiekować się zwierzątkiem?

Więcej o:
Komentarze (33)
Przez centrum Warszawy przejdzie Manifa. Uwaga na utrudnienia w ruchu
Zaloguj się
 • isiah.thomas

  Oceniono 15 razy 9

  Utrudnienia w ruchu z powodu 100 osób?

 • menel13

  Oceniono 9 razy 7

  >>>Uczestnicy protestu spotkają się o 14 na pl. Defilad, skąd przejdą ulicami: Marszałkowska - Aleje Jerozolimskie - Nowy Świat - Świętokrzyska. I wrócą Marszałkowską na pl. Defilad.<<<

  Na takich szerokich ulicach ta garstka będzie wyglądała naprawdę głupio.

 • dublet

  Oceniono 27 razy 5

  Żond i Partja wiedzo lepiej co dobre! Une cienszko pracujo dla dobra seweryna aby polska rosła w siłę a ludzie rzyli dostatnio.

 • gundyslaw

  Oceniono 14 razy 4

  baby na traktory

 • typowy-leming

  Oceniono 12 razy 4

  hmmm abortowałbym

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 30 razy 2

  >Manifa

  Dopóki manifestacja kobiet będzie używać lewacko-feministyczno-anarchistycznego określenia manifa, dopóty będzie uważana za niepoważną i lewacką.

 • condominio.comproprieta

  Oceniono 5 razy 1

  Sama nazwa niedobra!Skojarzyła mi się z jakąś wichurą ze śniegiem!Na tym nowoczesnym słownictwie się nie znam!Z dawnych czasów,gdy byłem jeszcze kawalerem i gdy rozglądałem się w lewo i w prawo za panną do zamężcia zapamiętałem ostrzeżenie dla młodych dziewcząt,by nie przerywały pierwszej ciąży.bo potem już nie zajdą a w ciążę w ogóle.
  W moim otoczeniu spoglądałem na dziewczyny kulturalne .
  No i wybrałem dziewczynę ,z którą rozpocząłem życie dorosłego mężczyzny już / czyli dopiero / w ,małżeństwie!
  I tak jest dobrze!

 • m.arco

  0

  Widziałem na Twitterze. Było ostro z dziesięć osób.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX