Pożar na warszawskim Mokotowie. Palił się warsztat i dom mieszkalny. "Części samochodów wyleciały w powietrze"

Na warszawskim Mokotowie wybuchł pożar. Pali się warsztat samochodowy. Na miejscu jest około 8 zastępów straży pożarnej. Akcja pożarnicza jest utrudniona ze względu na mróz.

Informacja pojawiła się w serwisie Tvnwarszawa.pl. Jak donosił reporter, na warszawskim Służewiu, przy ulicy Podbipięty wybuchł pożar, a następnie nastąpił wybuch. - Widać było części samochodów, które wyleciały w powietrze - relacjonował.

Straż pożarna informuje, że do zdarzenia doszło pod numerem 30. - Pożar wybuchł w warsztacie samochodowym. Na tej samej nieruchomości znajduje się również dom mieszkalny. Ogień zajął dach budynku - informuje biuro prasowe straży pożarnej.

W tej chwili trwa akcja gaśnicza. - Na miejscu jest około 8 zastępów straży pożarnej - mówi funkcjonariusz z zespołu prasowego. Jak dodaje, akcja jest utrudniona ze względu na mróz. - Sieć hydrantowa jest zamarznięta, musimy dowozić wodę - mówi.

Pożar na MokotowiePożar na Mokotowie Print Screen Facebook/ SND - Służew nad Dolinką

Jak dodaje, nie ma informacji o osobach poszkodowanych. - Siedem osób, które przebywały w domu opuściły budynek. Jedna osoba miała przebywać w warsztacie. Musiała się jednak wydostać. Została zlokalizowana w trakcje akcji pożarniczej - tłumaczy straż pożarna.

Jak dodaje funkcjonariusz, w warsztacie znajdowały się butle z gazem technicznym. - Najprawdopodobniej doszło do wybuchu tych butli - mówi.

Na razie ogień nie został opanowany. - Nie zostało zlokalizowane źródło ognia, akcja najpewniej jeszcze potrwa.

W pobliżu pożaru jest tylko blok mieszkalny i szkoła. Ale straż pożarna zapewnia, że pożar się tam nie przedostanie. - Nie ma bezpośredniego zagrożenia - podkreśla.

AKTUALIZACJA: O godzinie 21:50 straż pożarna poinformowała, że trwa dogaszanie poddasza w domu mieszkalnym. Warsztat został ugaszony, ale nie zlokalizowano jeszcze źródła pożaru. Akcja może potrwać do godzin nocnych.

Masz zdjęcia i wideo ze zdarzenia? Wyślij nam na: metrowarszawa@agora.pl

Ogromny pożar na Mokotowie. Pali się warsztat samochodowy. Duże utrudnienia w ruchu

Więcej o: