Zdewastowali Matkę Boską pod remizą. Strażacy postawili im ultimatum

Dwóch wandali zdewastowało wczoraj figurę Matki Boskiej przed remizą strażacką w Otwocku. Wszystko nagrała kamera. Teraz strażacy ostrzegają sprawców. Jeśli nie zgłoszą się do konkretnej godziny, będą mieli problem.

Przed siedzibą OSP Otwock-Jabłonna, która mieści się w Otwocku, stała kapliczka. Wczoraj ktoś ją zdewastował. Strażacy szukają sprawców. 

Zdewastowana Matka Boska

W nocy z niedzieli na poniedziałek o godzinie 3:45 dwóch nieznanych sprawców zdewastowało kapliczkę. Wyjęli z niej figurę Matki Boskiej i rzucili nią w bramę garażową straży. Figura rozpadła się na kilka części. 

Kapliczka w okolicy OSP Otwock-JabłonnaKapliczka w okolicy OSP Otwock-Jabłonna Fot. Maps Google

To jednak nie wszystko. Wandale poprzewracali również kontenery na używaną odzież oraz przekręcili kilka znaków drogowe. 

Straż szuka i ostrzega

Całe zajście zostało nagrane przez kamery monitoringu OSP Otwock-Jabłonna. 

"Jeśli do godziny 17:00 ww. osoby nie zgłoszą się do remizy OSP Otwock-Jabłonna, sprawa zostanie przekazana na policję" - ostrzegają otwoccy strażacy. 

Zgodnie z Kodeksem karnym osoba, która obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie lub okolicach? Powiedz nam o tym. Napisz na metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości Facebooku.

Idziemy na patrol ze Strażą Obywatelską: Mówią, że jesteśmy jak ORMO, a my tylko służymy bezpieczeństwu

Więcej o: