18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Celował w oko, kula zatrzymała się w krtani. Kotka Kalinka jest w fatalnym stanie

Kalinka mieszkała z innymi kotami pod warszawskim mostem Grota. Nie bała się ludzi, często przebywała z wolontariuszami, którzy się nią opiekowali. Po tym co ją spotkało, ciężko będzie jej ponownie zaufać człowiekowi.

Grupa wolontariuszy "Koty spod mostu", która działa w ramach Fundacji Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt - VIVA poinformowała o tragicznym losie jednej z ich podopiecznych - kotki Kalinki. Zwierzę zostało postrzelone.

Strzelił do kota

Kalinka jest jednym z kotów, które żyją w okolicach mostu Grota-Roweckiego w Warszawie. "Tam się urodziła i żyła od kilku lat, codziennie przez nas dokarmiana. Czekała na nas każdego dnia, czuła się bezpieczna..." - piszą wolontariusze z grupy "Koty spod mostu".

Kilka dni temu zastali ją w strasznym stanie. Ktoś strzelił do niej z pistoletu. Kula trafiła w oko i zatrzymała się w krtani kota. "Patrzyła mu w oczy, kiedy strzelał?" - pytają zdruzgotani wolontariusze.

"Strzelił z góry, musiał dobrze wymierzyć, z bliska" - dodają. Podejrzewają, że strzał został oddany z pistoletu gazowego. Sprawa została zgłoszona na policję, która zajmie się szukaniem sprawcy.

Kalinka przeszła już operację usunięcia oka, podczas której wyjęto również kulę. Kotka jest jednak nadal w ciężkim stanie i potrzebuje długiej rekonwalescencji. 

Wolontariusze poszukują dla niej również domu, w którym będzie mogła odzyskać zaufanie do ludzi. "Ona nie może tam wrócić..." - piszą. 

Pomoc dla Kalinki

Wolontariusze zorganizowali zbiórkę na leczenie Kalinki. Szacują, że będzie na to potrzebne około trzech tysięcy złotych. Proszą o pomoc wszystkich, których wzruszył los kotki. 

Pieniądze można wpłacać za pośrednictwem strony www.pomagam.pl/postrzelonaKalinka lub bezpośrednio:

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
nr konta BGŻ 12 2030 0045 1110 0000 0279 3780
w tytule wpisując: darowizna Kalinka

Odwiedziliśmy koci szpital. Personel pokazuje nam inkubatory, a w jednym ten mały kotek

 

Więcej o: