Lotnisko w Warszawie zmieni nazwę na im. Lecha Kaczyńskiego? Wyjaśniamy

Informację o rzekomej zmianie nazwy lotniska na warszawskim Okęciu na lotnisko im. Lecha Kaczyńskiego podał Superekspress.pl. Okazuje się, że informacja jest nieprawdziwa.

Internet obiegła kontrowersyjna informacja. Chodzi o pogłoskę jakoby Urząd Lotnictwa Cywilnego przymierzał się do zmiany nazwy warszawskiego lotniska na Okęciu. Fryderyka Chopina miałby zastąpić Lech Kaczyński. Okazuje się, że to nieprawda.

Lotnisko im. Lecha Kaczyńskiego?

Informację podał portal Superekspress.pl

"Już w marcu Urząd Lotnictwa Cywilnego ma zarejestrować nową nazwę dla warszawskiego Okęcia - nazwa 'Lotnisko Chopina' zostanie zmieniona na 'Port Lotniczy im. Lecha Kaczyńskiego'" - czytamy. 

Artykuł opatrzony jest również rzekomymi komentarzami polityków. Jacka Sasina, któremu zmiana się podoba oraz Ryszarda Petru, który jest jej przeciwny. 

"Nie, proszę nie"

W komentarzach pod artykułem zawrzało. Polacy nie chcą, żeby warszawskie lotnisko upamiętniało byłego prezydenta. 

"Nie, proszę nie" - pisze Igor. 

"A cóż im takiego złego zrobił Chopin, że muszą nazwę zmienić? Brak słów!" - dodaje Maria.

"Można gdzieś podpisać petycję, by tego nie zrobili?" - pyta Inka. 

"Petycja wyląduje w koszu. Można wyjść na ulice..." - odpowiada jej Janek. 

"Ja jako Polak nie życzę sobie i nie wyrażam zgody, żeby zmieniać nazwę. To nie jest prywatne państwo PiS" - komentuje Roman.

Fake news

Informacja obiegła internet z szybkością światła. Okazuje się jednak, że nie wszyscy doczytali artykuł do końca i zorientowali się, że wiadomość jest nieprawdziwa.

Na samym dole widnieje informacja, że Superekspress.pl to portal nietuzinkowy, który podaje wiadomości, których nie ma nich inny. Dlaczego? "(...) piszemy o tym co nigdy nie miało miejsca i zawsze puszczamy wodze fantazji" - informują autorzy portalu. 

Pogłoskę o zmianie nazwy lotniska dementuje również rzecznik prasowy Lotniska Chopina w Warszawie, Hubert Wojciechowski.

- Pozostajemy przy dotychczasowej nazwie - mówi krótko. 

Chciałbyś, żeby coś zmieniło się na lotnisku na Okęciu? Podziel się swoją opinią. Napisz do nas na metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Tajemnicze strzały na terenie Politechniki Warszawskiej

Więcej o: