Pędzi na czerwonym przez przejście dla pieszych. A tam kobieta z dwójką dzieci [WIDEO]

Niebezpieczna sytuacja na przejściu dla pieszych w Płocku. Kierująca autem kobieta zignorowała czerwone światło i wjechała na przejście dla pieszych tuż przed idącą z dwójką dzieci kobietą. Na szczęście piesi w porę się zatrzymali.

Na oznakowanym przejściu dla pieszych w Płocku omal nie doszło do wypadku. Kierująca volkswagenem new beetle 21-latka nic sobie z nie robiła z tego, że ma czerwone światło. Nic nie robiła sobie też z tego, że przejeżdża po pasach, po których akurat idzie kobieta z dwójką dzieci.

Na szczęście pieszym udało się zatrzymać przed pędzącym autem. Kobieta musiała jednak siłą powstrzymać jedno z dzieci, dzięki jej szybkiej reakcji nic się nie stało.

Do sytuacji doszło 12 lutego na ul. Piłsudskiego w Płocku. Całą sytuację nagrała kamera umieszczona w autobusie, który zatrzymał się na drugim pasie. Nagranie obejrzeli płoccy policjanci i ustalili, że kierującą new beetle była mieszkanka powiatu płońskiego.

Tydzień po tym zdarzeniu usłyszała ona zarzut spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym. Za rażące lekceważenie przepisów zatrzymano jej prawo jazdy. Za wykroczenie grozi jej kara grzywny do 5 tys. zł oraz zatrzymanie prawa jazdy na okres do trzech lat.

Uważacie, że kierowcy w Warszawie jeżdżą mniej ostrożnie niż kierujący z innych miejscowości? Piszcie na metrowarszawa@agora.pl.

Więcej o: