Były wiceprezydent opuszcza PO. Z przytupem. "Schetyna to główny 'utrwalacz' władzy PiS"

Były wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz wystąpił z Platformy Obywatelskiej. Jego zdaniem przewodniczący partii koncentruje się na eliminacji wewnątrzpartyjnych konkurentów i budowaniu grona bezkrytycznych popleczników.

"Dziś podjąłem trudną dla mnie decyzję o opuszczeniu PO. Trudną, bo lojalność wobec własnego środowiska jest dla mnie bardzo ważna. Ale PO Grzegorza Schetyny to już nie moja partia" - napisał w środę były wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz.

W swoim oświadczeniu, które opublikował m.in. portal 300polityka.pl, Wojciechowicz pisze, że "Platforma Grzegorza Schetyny nie jest moją partią". I tłumaczy powody swojej decyzji.

W swojej działalności publicznej zawsze kierowałem i kieruję się takimi wartościami jak uczciwość, współdziałanie, dobro mieszkańców i wspólne poszukiwanie jak najlepszych rozwiązań. Wartością nadrzędną jest dla mnie dobro obywateli, nie zaś partyjne układanki czy rozrachunki. Dlatego nie zgadzam się na działania, które mają na celu zajmowanie się głównie politycznymi przepychankami, nie zaś pracą nad tym, co jest najlepsze dla obywateli.

- czytamy.

Schetyna jako główny "utrwalacz" władzy PiS

Jego zdaniem PO "nieudolnie próbuje zatrzymać złą zmianę". Przewodniczący partii zaś "skoncentrował się głównie na eliminowaniu wewnętrznych konkurentów i budowaniu grona bezkrytycznych własnych popleczników".

"Sukcesywnie ogranicza się wewnętrzną demokrację i dyskusję programową" - pisze dalej Wojciechowicz. I twierdzi, że "na skutek braku umiejętności łączenia różnych środowisk Grzegorz Schetyna jawi się dzisiaj jako główny 'utrwalacz' władzy PiS".

"W Platformie istnieje też lepszy i gorszy sort"

Polityk pisze też o licznych potknięciach i pomyłkach głównej partii opozycyjnej (niejasne stanowisko ws. uchodźców, wstrzymanie się od głosu przy ustawie o IPN czy nieobecność podczas głosowania nad skierowaniem społecznego projektu ustawy dot. praw kobiet pod obrady komisji).

Wytyka także "czyszczenie szeregów" i "zmowę milczenia" wobec wyrzuconych osób (Stefan Niesiołowski, Jacek Protasiewicz czy Stanisław Huskowski). "Wszystko to razem pokazuje, że w Platformie istnieje też lepszy i gorszy sort" - konkluduje.

"Po prostu podłość"

Jacek Wojciechowicz był zastępcą Hanny Gronkiewicz-Waltz przez 10 lat - od 2006 do 2016 r. Zajmował się inwestycjami, transportem i komunikacją miejską.

We wrześniu 2016 r. został odwołany - powodem były "słabe wyniki inwestycyjne". Tego samego dnia zdymisjonowany został odpowiedzialny za reprywatyzację wiceprezydent Jarosław Jóźwiak.

Jak przypomina Tvnwarszawa.pl, Wojciechowicz mówił wtedy: "Jeśli po 10 latach boomu inwestycyjnego odwołuje się mnie w kontekście afery reprywatyzacyjnej, to jest to po prostu podłość".

Co sądzicie o decyzji byłego wiceprezydenta? Piszcie na metrowarszawa@agora.pl.

Gronkiewicz-Waltz na otwarciu bulwarów. Takiej jej nie znacie. Zaszalała na trampolinie [WIDEO]

Gronkiewicz-Waltz na otwarciu bulwarów. Takiej jej nie znacie. Zaszalała na trampolinie [WIDEO]

Więcej o:
Komentarze (53)
Były wiceprezydent opuszcza PO. Z przytupem. "Schetyna to główny 'utrwalacz' władzy PiS"
Zaloguj się
 • aia7

  Oceniono 95 razy 81

  Ubolewam, ale popieram tego pana. PO pod rządami Schetyny walczy o stołki, przepycha się z Nowoczesną i tylko tyle się dla tej partii liczy. Żal i żenada!

 • czarna_zoska

  Oceniono 72 razy 58

  Schetyna to madrala dzieki ktoremu PiS wygral wybory. Majac wladze nie sluchal zyczliwych glosow wyborcow. Nie slucha tez teraz.Odpusc Pan i odejsz.

 • miromaz

  Oceniono 61 razy 49

  Trudno się z nim nie zgodzić, dopóki Grzesio jest szefem PO dopóki PiS będzie rządziło w Polsce. Grzesio to tajny współpracownik Jarka, może świadomy, może nie świadomy ale jego działania, czyli "nic nie robienie" niezwykle pomaga Jarkowi w utrzymaniu władzy. ZERO pomysłów!

 • kawabis

  Oceniono 41 razy 25

  I tak miał cierpliwość, powinien im podziękować wtedy gdy go odwołali za nie jego winy. PO dzisiaj się chwali jego wynikami bo to jego robota, w PO warszawskiej bez niego zostaje tylko "sukces" reprywatyzacyjny.

 • boshary

  Oceniono 33 razy 23

  słuszna decyzja, czas leśnych dziadków minął a poza tym Schetyna to człowiek nie nadający się na przywódce, wychodzi zaczyna stękać nie mówić , zajęty jest gierkami , wstrętne.

 • Adam Korat

  Oceniono 29 razy 21

  Czas najwyższy na szybką zmianę i odejście Schetyny. Jego osoba niszczy ostanie szanse na zmianę władzy w naszym kraju.
  Dlatego nie dziwię się takim zachowaniom i występowaniu z partii, która się stacza oddając pole dla pisowców. Gdzie są młodzi ludzie w tej partii ?

 • kimdongun

  Oceniono 30 razy 20

  Pamiętam jak Schetyna występował na jakimś zgromadzniu PO. Pozwolił sobie na życzliwy zarcik o Tusku. Cała sala służalczo się rechotała, bo myślała, że przypodoba się im obu.
  Tylko Tusk demonstracyjnie zachował kamienną twarz, patrząc na Schetynę, któremu od tego usmieszek przygasł.

 • kontonagazeta001

  Oceniono 23 razy 15

  Co do Schetyny ma rację. Nawet Jarosław i jego pisowski chór wujów słuchają doradców i modyfikują działania w zależności "co lud chce usłyszeć". Potrafią przed wyborami ukryć Jarka, Krychy, Piotrowiczów, zmienić rząd itd.
  Ale nie PO - oni niczego się nie uczą, nie wyciągają wniosków, nie modyfikują podejścia. Bo liczy się by trwał Schettino. Umysłowe zatwardzenie, brak elastyczności, równia pochyła...

 • fielmon

  Oceniono 25 razy 15

  Ja też już na PO nie zagłosuję. Nie znoszę tego jego białego uśmiechu i tych flaków z olejem.
  Poza tym jest tam wiuelu takich. Byłam na spotkaniu Pitery i Kerwińskiego w naszym miasteczku. Dobrze, że dotarł spóźniony Kerwiński, bo Pitera zanudziłaby nas na śmierć. Ludzie mieli kokretne pytania a ona rozdała teczki z jakimiś materiałami jak wysyłać petycje do UE. Dpiero Kierwiński wprowadził trochę życia. Nudny jest też Neuman, Kidawa Błońska dorowadza swoim "zrównoważeniem "i uśmiechem do mdłości.
  A po co mi nowa ustawa o IPN, jak IPN wcale nie potrzebny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX