Ksenofobiczny atak w autobusie na Woli. Bił pięścią po głowie i wyzywał dwóch Ukraińców

27-latek zaatakował dwóch Ukraińców w autobusie linii 109 na warszawskiej Woli. Bił ich po głowach i wyzywał z powodu ich pochodzenia. Wysiadł na następnym przystanku, ale policja szybko go namierzyła...

Kilka dni temu dwóch obywateli Ukrainy czekało na autobus linii 109 przy skrzyżowaniu Prostej i Żelaznej na warszawskiej Woli. Wchodzili już do pojazdu, kiedy nagle jednego z nich odepchnął nieznany im mężczyzna.

Mężczyźni zdołali jednak wejść do autobusu. Tak samo jak i agresor. Kiedy pojazd już ruszył, napastnik zaczął bić Ukraińców pięścią w głowy, wyzywając z powodu ich narodowości. Wszystko trwało chwilę. Na następnym przystanku mężczyzna wybiegł z autobusu, inni pasażerowie wezwali zaś karetkę. Ukraińcy zostali zabrani do szpitala.

Policja szybko wytypowała napastnika i ok. godz. 18 funkcjonariusze zauważyli 27-latka w pobliżu sklepu przy ul. Deotymy. Został zatrzymany i trafił do celi. Dostał już zarzut dotyczący pobicia na tle narodowościowym o charakterze chuligańskim. Za to przestępstwo grozić mu może do pięciu lat pozbawienia wolności.

Czy uważacie, że Warszawa jest przyjaznym dla obcokrajowców miastem? Piszcie na metrowarszawa@agora.pl.

Ostra bójka przy Mazowieckiej. Zadawał ciosy od tyłu i zerwał złoty łańcuch. Wszystko nagrała kamera

Ostra bójka przy Mazowieckiej. Zadawał ciosy od tyłu i zerwał złoty łańcuch. Wszystko nagrała kamera

Więcej o:
Komentarze (155)
Warszawa Wola. Rasistowski atak w autobusie. Bił pięścią po głowie i wyzywał dwóch Ukraińców
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 176 razy 126

  Pełną odpowiedzialność za odradzający się w Polsce nacjonalizm i jego skutki ponosi rząd PiS.

 • jokanda102

  Oceniono 109 razy 89

  Niedobrze mi sie robi, gdy kilka razy w tygodniu czytam o napasciach na obcokrajowcow.
  Najwiekszym problemem naszego kraju jest najwyrazniej bandytyzm i ogolne zdegenerowanie duzych grup rodakow. Juz widze oczami wyobrazni jak ludzie pokroju tego 27-latka zachowuja sie w czasie wojny wobec przesladowanych mniejszosci - np Zydow.... Nieposzanowanie prawa juz kiedys pograzylo Polske i wymazalo ja z mapy. Nie jest powiedziane, ze to sie juz nigdy nie powtorzy...

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 94 razy 70

  ale ten pan z pewnością w czasie drugiej wojny światowej Żydów by ukrawał tak jak wszyscy Polacy zresztą...
  Podziękujmy pisowi za odradzający się w Polsce hitleryzm, tan rządowy i ten wsiowy, codzienny prostacki

 • szpulazwanyszpula

  Oceniono 70 razy 46

  Ciekawe jakby się odnosił do Żydów w czasie II wojny św.? (Pytanie retoryczne)

 • lecho65

  Oceniono 65 razy 45

  Mamy szmalcownika 2018 .

 • inny_wolny_login

  Oceniono 59 razy 45

  To przejaw miłości. Całe dzieciństwo tatulek i mamusia bili tego żłoba po głowie (przyczyniając się do zmian patologicznych w mózgu) i teraz tylko takie działanie kojarzy mu się z okazywaniem uczuć.

 • kocanka1954

  Oceniono 48 razy 44

  Naród polski zbydlęciał?? A może zawsze pewne grupy społeczne byłem zawsze były? Wstyd mi za ten naród, który podłością, chamstwem, chęcią mordu innych nacji czy wyznawców innych religii jako żywo przypomina hitlerowców lub Czerwonych Khmerów w Kambodży.

 • ochujek

  Oceniono 47 razy 41

  Polska to bezpieczny kraj. Nikt obcych nie zaczepia, można swobodnie demonstrować itd. Takie bajeczki ględzą rządzący i każą policji ścigać kobiety z białymi różami oraz zakuwać Frasyniuka.

 • s-w-z

  Oceniono 38 razy 36

  W filmikach "matura to bzdura" widać żenujący poziom umysłowy młodych Polaków. Tacy mądrale komentują wydarzenia w kraju i na świecie, bluzgają .. kompletnie nie znają historii, geografii. Oni czują się prawdziwymi Polakami, patriotami są z siebie dumni i okazują pogardę obcym, zieją nienawiścią, są agresywni. Skąd się to bierze ??? Co robi kościół (katecheza)? Co robi szkoła? Co robi polityczna elita?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX