Pogoda Warszawa. Fala mrozu nadciąga. Temperatura może spaść do - 15 stopni C

Pogoda Warszawa. O fali mrozu synoptycy mówią od jakiegoś czasu. Już wiadomo, kiedy będzie najzimniej. Dotyczy to również stolicy.

Wszystko wskazuje na to, że pod koniec tygodnia dojdzie do znacznego ochłodzenia, powróci śnieg, a temperatura może spaść poniżej -12/-15 st. C w weekend i w kolejnym tygodniu. 

Pogoda Warszawa - fala mrozu - kulminacja

Kulminacja mrozu nastąpi w nocy z niedzieli na poniedziałek oraz z poniedziałku na wtorek - podaje znany synoptyk Tomasz Wasilewski. Jak określa, to wtedy na wschodzie kraju może być nawet -20 st. C w nocy. W pozostałej części Polski cieplej - "tylko" około -15 st. C.

W Warszawie według obecnych prognoz ma być nie zimniej niż - 10 stopni (w poniedziałek 2. Czy w związku z takimi mrozami miasto ma zamiar wystawić koksowniki?

Koksowniki?

Jak mówi nam Magdalena Łań z wydziału prasowego, w tym roku miasto nie ma zamiaru wystawiać koksowników, bez względu na to, jak niska będzie temperatura. Ma to związek z działaniem koksowników, które zanieczyszczają powietrze i powodują smog.

Pogoda Warszawa - marzec

Czekacie na wiosnę? To na pewno zainteresuje was informacja, że marzec szykuje dla nas niespodziankę. Zgodnie z najnowszą amerykańską prognozą pogody w Polsce ten miesiąc będzie zimniejszy od przeciętnego - podaje prezenter TVN Meteo. 

Na to, że zima zostanie na dłużej w Europie wskazują też prognozy Met Office, czyli służb meteo w Wielkiej Brytanii.

Lubisz zimę w Warszawie? Jak spędzasz zimę w stolicy? Wyślij nam swoje zdjęcia: metrowarszawa@agora.pl

Hardkorowy Koksu wsiadł na wózek inwalidzki i wyjechał na śnieg. Tego się nie spodziewał

Więcej o: