Tłusty czwartek dawno za nami, a oni nadal stoją. Kolejka pod słynną stołeczną cukiernią nie maleje

Po warszawskie pączki od Zagoździńskich trzeba czekać bardzo długo. Widok kolejki, w której trzeba stać nawet kilka godzin, nie dziwi w tłusty czwartek. Sprawa wygląda inaczej, kiedy długi ogonek jest pięć dni po święcie pączka.

Jedna z członkiń grupy sąsiedzkiej na Woli zdziwiła się, że dziś, we wtorek, pod Pracownią Cukierniczą na warszawskiej Woli ponownie ustawiła się długa kolejka po pączki. Zrobiła zdjęcie, którym podzieliła się z sąsiadami. 

Ostatki w Warszawie

Autorka zdjęcia, pani Zosia, mówi w rozmowie z Metrowarszawa.pl, że nie spodziewała się, że będzie miała tak długo czekać. - Stałam półtorej godziny - dodaje. 

Dlaczego kolejka jest taka długa? Ponieważ we wtorek, 13 lutego, wypadają tegoroczne ostatki. Świętowanie ostatniego dnia karnawału kojarzone jest w Polsce z jedzeniem faworków. Okazuje się jednak, że wielu warszawiaków zamieniło je na słynne pączki z ul. Górczewskiej. 

- Od najmłodszych lat bardzo często odwiedzam tę cukiernię. Zazwyczaj jest maksymalnie pięć osób. Zapomniałam, że dziś ostatki, zdziwiłam się, że jest taka kolejka - mówi pani Zosia. 

Pączki na Górczewskiej

Pracownia Cukiernicza "Zagoździński" na ul. Górczewskiej to absolutna pączkowa legenda. Co roku w tłusty czwartek warszawiacy ustawiają się tutaj, aby zdobyć pączka. W tym roku nie było inaczej. Pierwsi amatorzy słodkości ustawili się pod drzwiami o północy poprzedniego dnia. Warszawiakom nie przeszkadza, że na swoją kolej trzeba czasem czekać nawet 4-5 godzin.

Czytaj więcej:  Jak co roku przed cukiernią na Górczewskiej ustawiła się kolejka. Niektórzy są tu od północy

Dlaczego pączki z Górczewskiej są tak popularne? Dla jednych to tradycja, dla innych kwestia smaku. Wielu uważa, że to najlepsze pączki w Warszawie.

Gdzie w Warszawie są najlepsze pączki? Podziel się swoją opinią. Napisz do nas na metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

"Mieszkam tu 70 lat i nigdy bym nie stała". Pytamy ludzi w kolejce o słynne pączki

Więcej o: