Podawał się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego. Wyłudził setki tysięcy złotych

Mikołaj S. dostał wyrok 10 lat pozbawienia wolności za oszustwa metodą "na funkcjonariusza CBŚ". Wprowadzeni w błąd pokrzywdzeni oddali mu łącznie prawie 800 tys. zł.

Jak informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński, Mikołaj S. dopuścił się przestępstw na szkodę 10 osób. Doprowadził ich do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej kwocie prawie 800 tysięcy złotych.

Podawał się za funkcjonariusza CBŚ

Wprowadzał ludzi w błąd w trakcie prowadzonych rozmów telefonicznych. Podawał się ich krewnego i funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzącego czynności operacyjne przeciwko grupie oszustów.

Omamione osoby były przekonane, że muszą przekazać pieniądze wskazanej przez Mikołaja S. osobie. W przypadku jednego z przestępstw, przekazali kwotę ponad 105 tysięcy dolarów oraz 120 tys. zł.

Współpracownicy

31 stycznia 2018 r. Sąd Okręgowy skazał Mikołaja S. na karę 10 lat pozbawienia wolności. Wyrok usłyszeli również Maciej S. i Aneta K., tzw. "odbieraki". To oni odbierali gotówkę od pokrzywdzonych i przekazywali je organizatorowi procederu. Pójdą do więzienia na trzy lata.

Mikołaj S. został zatrzymany w dniu 8 grudnia 2015 r. Od tamtej pory przebywa w Areszcie Śledczym. 

Byłeś świadkiem wypadku lub przestępstwa? Napisz do nas: metrowarszawa@agora.pl

Ostra bójka przy Mazowieckiej. Zadawał ciosy od tyłu i zerwał złoty łańcuch. Wszystko nagrała kamera

Więcej o: