Pociął mu twarz, język i głowę. Dlaczego? Bo spał na klatce schodowej

Niskie temperatury coraz bardziej doskwierają osobom bezdomnym. Nic dziwnego, że szukają schronienia w klatkach schodowych. Mężczyzna, który wszedł do bloku na Mokotowie, nie spodziewał się, że jego nocleg tak się skończy.

Na warszawskim Służewie doszło do makabrycznego napadu. Śpiący mężczyzna został pobity i ciężko poraniony. Do zdarzenia doszło w środę około godziny 23. Zatrzymano już mężczyznę, który był odpowiedzialny za atak. 

Zaatakował bezdomnego

Policjanci dostali informację, że w jednym z bloków na ul. Wałbrzyskiej ktoś napadł na bezdomnego. We wskazanym miejscu, w klatce schodowej bloku zastali zakrwawionego mężczyznę, który opowiedział o tym, co się wydarzyło. Z jego relacji wynikało, że schronił się w budynku i położył spać. Obudził się, gdy poczuł, że ktoś go szarpie i bije. Następnie napastnik zaczął ranić go przy pomocy ostrego narzędzia. Pociął mu twarz, język i głowę. Pokrzywdzony z ranami ciętymi trafił do szpitala, a policjanci na podstawie uzyskanego rysopisu rozpoczęli poszukiwania napastnika.

Zatrzymano 44-latka

Policjantom udało się znaleźć sprawcę. Zatrzymali Piotra K. zaledwie kilkadziesiąt metrów od miejsca zdarzenia. 44-latek na ich widok próbował pozbyć się narzędzia zbrodni. Wyrzucił przedmiot za pobliski murek. 

Okazało się, że był to kawałek blachy. Mężczyzna prawdopodobnie oderwał go ze skrzynki na listy lub skrzynki telekomunikacyjnej.

Napastnik usłyszał już zarzuty. Za to, co zrobił, grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Ostra bójka przy Mazowieckiej. Zadawał ciosy od tyłu i zerwał złoty łańcuch. Wszystko nagrała kamera

Więcej o:
Komentarze (73)
Mokotów. Pociął mu twarz, język i głowę. Dlaczego? Bo spał na klatce schodowej
Zaloguj się
 • sector23

  Oceniono 82 razy 64

  Tylko skończona kanalia i niebezpieczny psychopata może w ten sposób potraktować drugiego człowieka a w dodatku bezbronnego. Nawet jeśli ten drugi jest brudny i śmierdzący i nie do końca dba o własne człowieczeństwo oraz godność. Tym bardziej nie należy mu tej resztki godności odbierać, tym bardziej.....

 • antygronkowiec

  Oceniono 40 razy 22

  Bezdomni mają noclegownie do dyspozycji, co oczywiście nie tłumaczy bandyckiego zachowania tego oprycha...

 • von-koza

  Oceniono 30 razy 8

  zanim zaczniemy krytykować:
  1. W Polsce są bezpłatne noclegownie. Warunek jest jednak taki by się myć i zachować trzeźwość.
  2. Nie trzeba spać komuś po klatkach, gdzie jak wiadomo z higieną jest trudno z uwagi na brak pryszniców... i kibli.
  3. Co zrobić lokator, któremu zaległ na klatce po raz kolejny pijany i brudny żul? O zaszczanych rogach tejże klatki nie wspomnę? Jesli sądzicie że straż miejska czy Policja reaguje jak trzeba to jesteście w błędzie. Naprawdę.
  4. Większa część żuli to żule na własne życzenie. W Polsce nie ma w praktyce bezrobocia, jest pomoc społeczna, są noclegownie. Nie z takich opałów wychodzą ludzie, którzy wyjsć chcą (np. ci z Monaru).
  Oczywiście typ z ta blachą przesadził i nalezy mu się kara, ale po pierwsze nie wiemy jak to było (moze żul zaczął od rękoczynów przy próbie usunięcia go sprzed drzwi), a po drugie co ma właściwie taki Kowalski począć z takim żulem i przy olewaniu tematu przez służby.

 • remo29

  Oceniono 11 razy 5

  Dobrze że nie ma uchodźców, bo jeszcze któryś pociąłby niewinnego człowieka w czasie snu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX