Kogo PiS wystawi w wyścigu po fotel prezydenta Warszawy? Zrobili wewnętrzny sondaż

Samorządowe wybory prezydenckie już wkrótce. Mimo to nadal nie wiadomo, jaki reprezentant PiS powalczy o tę pozycję. Z wewnętrznych sondaży partii wynika jednak, że jeden polityk nie ma sobie równych.

Dziennikarze "Rzeczpospolitej" dotarli do informacji na temat wewnętrznych sondaży PiS i PO dotyczących poparcia mieszkańców Warszawy dla ewentualnych kandydatów na prezydenta Warszawy. Posłowie ocenili w nich swoje poparcie dla możliwych kandydatów na pozycję nowego prezydenta Warszawy. 

Jaki zostawia rywali w tyle

Prawo i Sprawiedliwość jeszcze nie podjęło decyzji, kto powalczy o fotel prezydenta stolicy. Decyzja zostanie podjęta dopiero za kilka tygodni, ale już teraz pojawiają się głosy, które sugerują, kto będzie kandydatem. 

Od początku zapowiadano jednak, że wybór będzie oparty na sondażach poparcia. Jeden z nich PiS przeprowadziło wśród mieszkańców Warszawy kilka tygodni temu. Najlepiej wypadł w nim Patryk Jaki - wynika z nieoficjalnych informacji. Wiceminister sprawiedliwości ma największą szansę na pokonanie Rafała Trzaskowskiego w II turze. Szansę ma także Stanisław Karczewski, którego poparcie nie jest tak wysokie jak Jakiego, ale wciąż duże. 

"Sondaż pokazywał dużą mobilizację elektoratu PiS, która sprawia, że zwycięstwo w stolicy staje się możliwe" - czytamy w RP.pl.

Trzaskowski prowadzi

Według sondaży PO sytuacja możliwych kandydatów wygląda inaczej. Informatorzy z Nowogrodzkiej mówią, że z badań, które przeprowadzono na zlecenie Platformy, wynika, że Rafał Trzaskowski ma największe poparcie wśród warszawiaków. W II turze wygrywa z Jakim o 10 punktów procentowych, a w I o włos wyprzedza Karczewskiego. 

Z sondażach prym wiodą kandydaci PO oraz PiS. Politycy innych partii zbierają zaledwie kilkuprocentowe poparcie. 

- Jaki zbiera cały elektorat prawicy, Trzaskowski - centrum i lewicę - mówi rozmówca RP.pl.

Zarówno politycy PiS, jak i PO zaznaczają, że sytuacja może się jeszcze drastycznie zmienić. Nastroje warszawiaków zmieniają się bardzo szybko.

Kogo chciałbyś zobaczyć w roli prezydenta Warszawy i dlaczego? Podziel się swoją opinią. Napisz do nas na metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Czy mieszkańcy Ząbek są za przyłączeniem gminy do "wielkiej Warszawy"? [SONDA]

Więcej o: