Skwer Bartoszewskiego w opłakanym stanie. "Uważają, że sprawa załatwiona, bo wywiesili tabliczkę?"

Radne Warszawy złożyły do miasta interpelację w sprawie skweru Władysława Bartoszewskiego. Skwer, zamiast być godnym miejscem upamiętnienia, przypomina ich zdaniem plac budowy. Miasto wyjaśnia.

4 grudnia na warszawskiej Woli przy ul. Ogrodowej, na tyłach Sądu Okręgowego, odbyła się uroczystość nadania skwerowi imienia prof. Władysława Bartoszewskiego - polskiego historyka, publicysty, dziennikarza. Miasto zapewniło wtedy, że uporządkuje to miejsce, tak aby w sposób godny upamiętniało Bartoszewskiego.

Mnie to drażni

Do tej pory nic się jednak na skwerze nie zmieniło. W związku z tym radna Anna Nehrebecka oraz Małgorzata Zakrzewska złożyły do ratusza interpelację w tej sprawie.

- Po zapowiadanej zieleni, ławkach i przestrzeni dla mieszkańców ani śladu, a skwer nosi nową nazwę już od ponad roku. Mnie trochę drażni, że w momencie, kiedy zapada decyzja, nazywamy, wiesza się tabliczkę i uważa się, że sprawa jest załatwiona - mówi Eska Warszawa miejska radna, Anna Nehrebecka.

Zdewastowany skwer prof. Bartoszewskiego na warszawskiej Woli.Zdewastowany skwer prof. Bartoszewskiego na warszawskiej Woli. Miejska Wola / Twitter

Spółka prowadzi tam remont sieci ciepłowniczej

Miasto tłumaczy, że nie mogło wcześniej uporządkować skweru ze względu na planowaną modernizację przez Veolię pobliskiej sieci ciepłowniczej.

- Nie mogliśmy wcześniej prowadzić żadnych prac, żeby potem nowego skweru znów nie rozkopywać. W pierwszej kolejności będziemy rewitalizować obszar nieobjęty remontem prowadzonym przez Veolię. W drugiej kolejności będziemy rewitalizować pozostały obszar skweru - położony pomiędzy budynkiem przy Elektoralnej 24 i przy Ogrodowej 5m- informuje Bartosz Milczarczyk, rzecznik stołecznego ratusza.

Jak twierdzi Milczarczyk, pierwsze prace już się rozpoczęły, a ich zakończenie planowane jest na 30 kwietnia 2018 rok.

Które miejsca w Warszawie są Twoim zdaniem zaniedbane i powinny zostać wyremontowane lub odświeżone? Napisz do nas: metrowarszawa@agora.pl

Więcej o:
Komentarze (1)
Skwer Bartoszewskiego w opłakanym stanie. "Myślą, że sprawa jest załatwiona, bo wywiesili tabliczkę?"
Zaloguj się
 • wlodzimierz.il

  0

  >Skwer Bartoszewskiego

  To jakaś mania.
  Każdy spłachetek terenu w Warszawie to dziś skwer Tego i Owego.
  Dosyć tego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX