Rozładował ci się telefon? Nie ma problemu. Naładujesz go w autobusie miejskim

Bez telefonu, jak bez ręki. Rozładowany telefon to w dzisiejszych czasach ogromny problem. Na szczęście Miejskie Zakłady Autobusowe wprowadziły udogodnienie, które pomoże rozwiązać ten problem.

MZA zamontowało w swoich autobusach porty USB, dzięki którym pasażerowie będą mogli podczas podróży podładować swoje telefony, tablety lub laptopy.

Ładowanie w autobusie

Na razie porty USB pojawiły się w 200 warszawskich autobusach obsługiwanych przez Miejskie Zakłady Autobusowe z zajezdni „Ostrobramska” (to około 2/3 taboru tego oddziału). Każdy z nich jest podwójny, więc w sumie może z nich korzystać 400 osób. 

MZA zapowiada, że to dopiero pierwszy etap wdrażania nowego udogodnienia. Ładowarki USB znajdą się bowiem we wszystkich zamawianych obecnie autobusach dla Miejskich Zakładów Autobusowych. To oznacza, że w ciągu roku warszawiacy będą mogli korzystać z co najmniej 160 kolejnych portów USB.

Wi-Fi w autobusie

Ładowarki USB to nie jedyna innowacja w autobusach MZA. W ponad tysiącu autobusów spółki już teraz można korzystać z bezpłatnego, bezprzewodowego internetu. Zarząd podkreśla, że wszystkie nowe autobusy, które są obecnie zamawiane, są wyposażone w tę funkcję. 

Jakie udogodnienia chciałbyś zobaczyć w autobusach miejskich w Warszawie? Podziel się swoim zdaniem. Napisz do nas na metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Tylko 8 sekund. Tyle potrafi trwać zielone światło dla pieszych w Warszawie. "Biegnę aż wpadnę pod koła"

Więcej o: