Most Śląsko-Dąbrowski będzie ostrzegał mieszkańców. W razie alarmu zaświeci na czerwono

W piątek wieczorem most Śląsko-Dąbrowski w Warszawie zaświecił się na czerwono. Okazuje się, że ma on ostrzegać warszawiaków przed smogiem. Dlaczego most zaświecił się w piątek, kiedy stan powietrza był dobry?

Most Śląsko-Dąbrowski łączący Pragę ze Śródmieściem i Wolą będzie niedługo spełniał bardzo istotną rolę. 

Most zaświecił na czerwono

Reporter tvnwarszawa.pl poinformował, że w piątek wieczorem most Śląsko-Dąbrowski zaświecił się na czerwono. 

Już wcześniej informowano, że umożliwianie przeprawienia się przez Wisłę, nie będzie jego jedyną funkcją. Miasto mówiło, że most będzie alarmował mieszkańców Warszawy przed zbyt dużym stężeniem szkodliwych pyłów w powietrzu. 

Dlaczego zaświecił jednak wczoraj, kiedy smog nie był duży?

- Przez kilkadziesiąt minut testowaliśmy czerwone podświetlenie - tłumaczy Łukasz Puchalski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w rozmowie z tvnwarszawa.pl.

Most ma zostać zsynchronizowany z Warszawskim Indeksem Powietrza - nowym narzędziem, które monitoruje jakość powietrza w stolicy. Puchalski dodaje, że czerwone oświetlenie będzie włączało się tylko, jeśli smog będzie ekstremalnie duży. Ma na myśli sytuacje, kiedy miasto zdecyduje, że komunikacja miejska jest tego dnia darmowa. 

Dyrektor ZDM informuje, że system nie został jeszcze wdrożony. Nastąpi to jednak niedługo. 

Co myślisz o takiej formie ostrzeganie mieszkańców przed smogiem? Podziel się swoją opinią. Napisz do nas na metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Mieszkańcy czekali na to miejsce od dawna. Muzeum, w którym każda rzecz ma swoją historię

Więcej o: