Trzy tramwaje zderzyły się na Ochocie. Osiem osób rannych

Tramwaje linii 9, 14 i 25 zderzyły się w poniedziałek rano na skrzyżowaniu Grójeckiej i Wawelskiej. Policja podaje, że osiem osób odniosło obrażenia. Zablokowany był lewy pas ruchu w stronę centrum.

W poniedziałek rano na skrzyżowaniu Grójeckiej i Wawelskiej w stronę centrum zderzyły się trzy tramwaje. W zdarzeniu rannych zostało osiem osób.

Jak mówiła kom. Ewa Sitkiewicz ze stołecznej komendy, policja otrzymała informację ok. 8:55. Zderzyły się tramwaje linii 25, 14 i 9. - Zablokowany przez służby ratownicze jest lewy pas ruchu - dodała.

Na miejscu była policja, która ustalała, jakie były przyczyny zderzenia. Policja nie podaje, jak ciężko ranni zostali pasażerowie.

"Zjadą o własnych siłach"

Rzecznik Tramwajów Warszawskich mówi, że do zdarzenia doszło ok. 8:40. - Rannym udzielono już pomocy, wszystkie karetki odjechały - dodaje Maciej Dutkiewicz. Jak informuje, ok. 10 osób odniosło "obrażenia typowe związane z nagłym hamowaniem".

Na miejscu było pięć wozów technicznych TW. - Uszkodzenia wagonów są stosunkowo niewielkie, tramwaje najprawdopodobniej o własnych siłach zjadą do zajezdni - mówi Dutkiewicz. Tramwaje Warszawskie wraz z policją ustalają przyczyny zdarzenia, oglądają zapisy monitoringu, sprawdzają raporty.

Utrudnienia trwały niecałe dwie godziny, ruch udrożniony został o godz. 10:38.

Objazdy i linia zastępcza

Zarząd Transportu Miejskiego informował, że występowały utrudnienia w kursowaniu 1, 7, 9, 14, 15 i 25. Po 10:29 ruch w okolicy odbywał się już normalnie.

Był pewien, że policjanci wlepią bezdomnemu mandat. Bardzo się pomylił. "Jestem w ciężkim szoku"

Więcej o:
Komentarze (7)
Trzy tramwaje zderzyły się na Ochocie. Osiem osób rannych, utrudnienia
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 10 razy 4

  Ten trzeci motorniczy który przywalił w tył drugiego, to chyba postanowił wjechać na skrzyżowanie w myśl zasady: dawaj śmiało, zmieścisz się... :-))

 • samochodemwszedzie

  Oceniono 1 raz 1

  Buhahahhahah nie ma to jak żywa reklama przesiąć sie!

 • starszy-65

  Oceniono 2 razy 0

  Widać od razu, że Warszawa jest o tyle lepsza od innych polskich miast, że u nich jak jest zderzenie to poniżej trzech uczestników nie ma wypadku, gratuluję.

 • dex_pl

  0

  Śmieszy mnie:
  "Uruchomiona została także zastępcza linia autobusowa Z kursująca na trasie PL.NARUTOWICZA - GRÓJECKA - AL. KRAKOWSKA - P+R AL. KRAKOWSKA."

  Czekałem na przystanku między 9:25 a 9:48 - nic nie przyjechało - dopiero rozkładowa 521. Wcześniej odjechał jeden autobus "Za tramwaj" - i tyle z tej linii zastępczej.

 • krzywelustro

  Oceniono 7 razy -5

  Przepraszam, w którym dokładnie miejscu znajduje się wzmiankowany w artykule "kraniec Placu Narutowicza"?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX