Trzy tramwaje zderzyły się na Ochocie. Osiem osób rannych

Tramwaje linii 9, 14 i 25 zderzyły się w poniedziałek rano na skrzyżowaniu Grójeckiej i Wawelskiej. Policja podaje, że osiem osób odniosło obrażenia. Zablokowany był lewy pas ruchu w stronę centrum.

W poniedziałek rano na skrzyżowaniu Grójeckiej i Wawelskiej w stronę centrum zderzyły się trzy tramwaje. W zdarzeniu rannych zostało osiem osób.

Jak mówiła kom. Ewa Sitkiewicz ze stołecznej komendy, policja otrzymała informację ok. 8:55. Zderzyły się tramwaje linii 25, 14 i 9. - Zablokowany przez służby ratownicze jest lewy pas ruchu - dodała.

Na miejscu była policja, która ustalała, jakie były przyczyny zderzenia. Policja nie podaje, jak ciężko ranni zostali pasażerowie.

"Zjadą o własnych siłach"

Rzecznik Tramwajów Warszawskich mówi, że do zdarzenia doszło ok. 8:40. - Rannym udzielono już pomocy, wszystkie karetki odjechały - dodaje Maciej Dutkiewicz. Jak informuje, ok. 10 osób odniosło "obrażenia typowe związane z nagłym hamowaniem".

Na miejscu było pięć wozów technicznych TW. - Uszkodzenia wagonów są stosunkowo niewielkie, tramwaje najprawdopodobniej o własnych siłach zjadą do zajezdni - mówi Dutkiewicz. Tramwaje Warszawskie wraz z policją ustalają przyczyny zdarzenia, oglądają zapisy monitoringu, sprawdzają raporty.

Utrudnienia trwały niecałe dwie godziny, ruch udrożniony został o godz. 10:38.

Objazdy i linia zastępcza

Zarząd Transportu Miejskiego informował, że występowały utrudnienia w kursowaniu 1, 7, 9, 14, 15 i 25. Po 10:29 ruch w okolicy odbywał się już normalnie.

Był pewien, że policjanci wlepią bezdomnemu mandat. Bardzo się pomylił. "Jestem w ciężkim szoku"

Więcej o: