Dziennikarz oburzony zachowaniem mężczyzn w metrze. "Śpią, grają, czytają. K**wa mać!"

Dziennikarz "wPolityce" umieścił na Twitterze wpis, w którym krytykuje zachowanie polskich mężczyzn w warszawskim metrze. "Śpią, grają, czytają. Panie postoją. K**wa mać!" - pisze Marcin.

Dziennikarzowi Marcinowi Wikle nie spodobała się sytuacja, w której żaden z mężczyzn nie ustąpił miejsca kobiecie w metrze.

Śpią, grają, czytają

„Chcesz podobać się kobietom, twardy dla nich bądź. Jak beton!”. Spotkałem dziś w metrze prawdziwych twardzieli. Śpią, graja, czytają. Panie postoją. K**wa mać! - napisał na Twitterze dziennikarz. Wpis okrasił hashtagiem "rycerze".

Ustępowanie miejscaUstępowanie miejsca Print Screen Twitter.com/ Marcin Wikło

"Tego właśnie chciały"

Pod wpisem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Jedni szukają powodów, dla których mężczyźni nie ustępują miejsca, inni uważają, że wpis dziennikarza jest seksistowski.

"Równouprawnienie" - pisze Zygmunt.

"Dokładnie! Tego właśnie chciały" - kwituje Masakracja.

"To nic innego jak tylko brak kultury i dobrego wychowania. Rodzice zapewne dumni" - pisze Alexander.

"Panowie to nawet nie ustępują Paniom w ciąży i to zaawansowanej! Byłam świadkiem kilkakrotnie np. jak przed siedzącymi Panami stała młoda dziewczyna na oko w 8 miesiącu. Kiedy ją zobaczyłam, to szybko ustąpiłam miejsca. Popatrzyła na mnie z duża wdzięcznością... Żałość nad Panami!" - dodaje Weronika.

"W Nowym Jorku czy na Zachodzie Pan red dostałby baty za ustąpienie kobiecie miejsca. Seksista świętokrzyski" - pisze CoolPhone.

"Panie Marcinie, ale czy bycie kobietą to jakaś choroba?" - pyta Juliusz.

"Od kiedy to tylko kobiety mają prawo siedzieć? Dlaczego traktujesz kobiety jako słabsze, a mężczyzn jako silniejsze jednostki? Dlaczego upośledzasz kobiety? Dlaczego to mężczyźni mają nie siedzieć, przecież mamy równouprawnienie.
Radzę się zastanowić, jak dodasz seksistowski wpis" - pisze Marcin.

A co wy sądzicie o ustępowaniu miejsca w komunikacji miejskiej paniom przez mężczyzn? Napiszcie do nas: metrowarszawa@agora.pl

Warszawa z najwyższego punktu w stolicy. Zobacz ten widok! [WIDEO]

Więcej o: