Przyjechali z Niemiec do bliskich. Do domu już nie wrócą. Ich ofiarami były młode kobiety

Policjanci z warszawskiej Ochoty zatrzymali dwóch 20-latków i 18-latka, którzy napadali na młode kobiety. Zadawali im ciosy gumową pałką, a następnie okradali. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

Policjantom udało się złapać sprawców wielu rozbojów na terenie Ochoty. Trzech mężczyzn trafiło w końcu do aresztu.

Dwóch 20-latków i jeden 18-latek prawie zawsze działali w ten sam sposób. Obserwowali młode kobiety, a gdy te znalazły się w ustronnym miejscu, atakowali je. Byli bardzo brutalni, zdawali ciosy gumową pałką. Ich łupem padały głównie pieniądze i telefony komórkowe. 

Do pierwszego zdarzenia doszło 6 stycznia w rejonie parku Szczęśliwickiego. Jedna z napadniętych kobiet w wyniku tych zdarzeń trafiła do szpitala.

Napadali podczas wizyty u bliskich

W końcu, w nocy z 17 na 18 stycznia kryminalni z Ochoty zatrzymali dwóch 20-latków i 18-latka. Mężczyźni zostali wypatrzeni przez funkcjonariuszy w tramwaju.

Przy sprawcach policjanci znaleźli gumową pałkę, nóż oraz bilety lotnicze na samolot do Niemiec na 19 stycznia. Okazało się, że obaj 20-latkowie przebywają tam na stałe, a do Polski przylecieli w odwiedziny do bliskich. Podczas przeszukania pomieszczeń, które zajmowali, zatrzymani policjanci odzyskali część skradzionych rzeczy.

Grozi im nawet 12 lat więzienia

W prokuraturze 18 i 20-latek usłyszeli zarzuty popełnienia pięciu rozbojów, natomiast drugi 20-latek odpowie za cztery rozboje. Ponadto jeden z 20-latków odpowie również za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza podczas jego zatrzymania. Sąd zdecydował wobec wszystkich zatrzymanych o tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 12 lat więzienia.

Byłeś świadkiem jakiegoś niepokojącego zdarzenia bądź przestępstwa? Napisz do nas: metrowarszawa@agora.pl

Tajemnicze strzały na terenie Politechniki Warszawskiej

Więcej o:
Komentarze (108)
Ochota. Przyjechali z Niemiec do bliskich. Do domu już nie wrócą. Ich ofiarami były młode kobiety
Zaloguj się
 • wichura

  Oceniono 84 razy 82

  Rzadko to piszę, ale tym razem muszę - brawa dla Policji. To nie byli przestępcy, co sami oddają się w ręce wymiaru sprawiedliwości (jak większość robiących statystyki), trzeba było popracować.
  Teraz cała nadzieja w sądzie (niech pośle gnoi do puszki na lata, mniej niż 8 lat byłoby zbyt łagodne) i współosadzonych (niech pokażą gnojkom, że prawdziwy przestępca brzydzi się takimi czynami).

 • mantalbano

  Oceniono 49 razy 47

  Brawo i szacunek Wydział Kryminalny!

 • sirmichal23

  Oceniono 38 razy 36

  Jezeli juz niemcy sie zgodzili utrzymywac to bydlo to mam prosbe zeby trzymali je na lancuchu. Teraz z naszych podatkow beda tu siedziec.

 • goetterdaemmerung

  Oceniono 42 razy 36

  Byłoby ciekawe, gdyby ktoś nadał w więźniu za co tam są te chwasty.

 • cmok_wawelski

  Oceniono 35 razy 31

  Mieli szcżeście.
  Jeśli mieli niemieckie paszporty to szkoda, że nie przylecieli na wystepy gościnne do Stanów. Tu w trakcie zatrzymania dostaliby po kulce a ci, którzy przeżyliby spotkanie z policją dostaliby wyroki będące SUMĄ za każdy z napadów. Czyli po ok. dwa dożywocia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX