Pobita 14-letnia Turczynka złożyła zeznania. "Stara się o tym nie myśleć, aby szybciej zapomnieć"

Prokuratura Okręgowa w Warszawie poinformowała, że pobita 14-latka z Ochoty już została przesłuchana. Z jej zeznań wynika, że wspominanie o napadzie to dla niej duża trauma.

Na początku stycznia przy ul. Słupeckiej na warszawskiej Ochocie doszło do rasistowskiego ataku na 14-letnią dziewczynkę cudzoziemskiego pochodzenia. Ustalono, że była Turczynką. Sprawca miał krzyczeć "Polska dla Polaków".

Zobacz także: Ciężko pobił 14-latkę na Ochocie. Miał krzyczeć "Polska dla Polaków". Dziewczynka w szpitalu

Pobita 14-latka z licznymi obrażeniami wylądowała w szpitalu. Ojciec zgłosił zaś sprawę służbom. 

Przesłuchanie 14-latki

W piątek warszawska prokuratura przekazała, że pobita dziewczynka - Canan E. - już została przesłuchana. Zeznania były składane w obecności sądu, prokuratora oraz psychologa. 

Pokrzywdzona zdała relację z przebiegu zdarzeń. Prokuratura podkreśla, że zgadza się ona z tym, co mówił jej ojciec w trakcie składania zawiadomienia o przestępstwie.

Z zeznań 14-latki wynika, że pobicie pozostawiło w niej dużą traumę. Dodała, że stara się o tym nie myśleć, aby szybciej zapomnieć o tym, co się wydarzyło. 

Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie mówi, że szczegóły zeznań dziewczynki nie będą ujawniane, z uwagi na jej dobro. Powiedział jednak, że Canan E. dokładnie opisała wygląd napastnika oraz to, jak się zachowywał.

Intensywne poszukiwania

Mężczyzny, który pobił dziewczynkę, nadal nie udało się znaleźć. Trwają jednak intensywne poszukiwania. 

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych wyznaczył nagrodę za pomoc w ustaleniu i odnalezieniu sprawcy. Chodzi o tysiąc złotych. Ośrodek gwarantuje pełną anonimowość.

Czytaj więcej: Pobicie 14-letniej Turczynki. Jest nagroda za wskazanie sprawcy

Znany jest już termin kolejnego przesłuchania. Dziewczynka obejrzy podczas niego zabezpieczone nagrania z monitoringu.

Psychicznie nie jest w najlepszej sytuacji 

Reporterce magazynu "Polska i świat" udało się skontaktować z bratem pokrzywdzonej dziewczynki. W rozmowie z serwisem tvn24 chłopak mówi, że jego siostra "nie jest w najlepszej psychicznie sytuacji", nie bierze udziału w rodzinnych aktywnościach, nie rozmawia dużo, jest cichutka.

Brat Canan E. nie chce ujawniać swojej tożsamości ani zdradzić imienia. Jednocześnie przyznaje, że się nie boi. - Jeśli będę się bał, to znaczy, że oni wygrywają - powiedział serwisowi.

Podkreślił, że pragnie, aby jego siostra oraz inne dziewczynki mogły zawsze czuć się bezpiecznie i wracać spokojnie do domu ze szkoły.

Byłeś świadkiem rasistowskiego ataku? Opisz swoją historię. Napisz do nas na metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Taksówkarze, którzy ratują życie. W Warszawie jest ich prawie 70

 

Więcej o:
Komentarze (75)
Pobita Turczynka na Ochocie. Dziewczynka złożyła zeznania
Zaloguj się
 • zdziwiony6

  Oceniono 50 razy 42

  Jestem staroświecki więc uważam, że facet, który napada na 14 letnie dziewczynki jest zwykłym śmieciem.

 • pata.m

  Oceniono 38 razy 26

  Ale to musi być gó..., a nie człowiek, żeby rzucić się z łapami na 14-letnie dziecko. Trzeba mieć kompletnie zryty łeb. Takiemu śmieciowi przydałyby się jakieś ciężkie roboty.

 • grajag

  Oceniono 27 razy 17

  A pisiory dalej będą się upierać, że nic takiego się nie wydarzyło. Ze to prowokacja opozycji. Tak mają zryte berety, że jak by kłamczor powiedział, że UFO doprowadziło do katastrofy smoleńskiej, deż by uwierzyli. :D

 • kataryniarski

  Oceniono 33 razy 17

  Czy ów nowy bohater prawicy, który skopał te 14-latkę został już odznaczony jakimś orderem przez prawicowych, pisowskich łze-patriotów???

 • czytakczynie12

  Oceniono 35 razy 15

  W Polsce "dobrej zmiany", a tak naprawdę potwornej zmiany bije się, atakuje nawet dzieci. Ataki na niewinnych ludzi, cudzoziemców to już nasza polska rzeczywistość. Modlą się do Czarnej Madonny, a gdy widzą cudzoziemca na ulicy dostają małpiego rozumu i nie wiadomo dlaczego atakują niewinnych ludzi. Gdyby "Czarna Madonna" zeszła cudownie z obrazu dostałaby w twarz. Chora, głupia Polska.

 • zraluk7

  Oceniono 27 razy 13

  Super policja i super prokuratura nie potrafia znaleźć jednego bandziora. A może nie chca?

 • uzdek98

  Oceniono 18 razy 12

  niezły kozak... zeby pobic 14 letnia dziewczynke to trzeba byc gość... wszystkie SW w małym palcu...

 • kekx

  Oceniono 17 razy 11

  Zobaczymy czy policja umie coś wiecej niż ochranianie miesięcznic ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX