Udawał, że udziela pomocy, a ukradł smartfona i pieniądze. Stołeczna policja prosi o pomoc

Mężczyzna pod pretekstem udzielenia pomocy śpiącemu na przystanku, ukradł telefon komórkowy i pieniądze. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek sprawcy. Policja prosi o pomoc w jego odnalezieniu.

23 grudnia w warszawskim Śródmieściu, przy zbiegu Al. Jerozolimskich i Kruczej, młody mężczyzna dokonał kradzieży. Podszedł do śpiącego na przystanku mężczyzny i pod pretekstem udzielenia pomocy, zabrał mu telefon i pieniądze.

Policja prosi o pomoc

Następnie uciekł. Przebieg całego zdarzenia został zarejestrowany przez kamery monitoringu, na którym widać sylwetkę, twarz oraz zachowanie podejrzanego.

Jak informuje policja, mężczyzna ma ok. 20-30 lat. Jest szczupły. W chwili dokonania zbrodni, ubrany był w szaro-granatową kurtkę z kapturem oraz granatowe spodnie.

Osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat tożsamości podejrzanego mężczyzny lub miejsca jego obecnego pobytu proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z komendy przy ulicy Wilczej 21.

Informacje można przekazać, dzwoniąc na numer tel. 22 60 391 19 albo w formie elektronicznej pisząc na adres: komendant.krp1@ksp.policja.gov.pl.

Byłeś świadkiem przestępstwa lub niepokojącego zdarzenia na warszawskich ulicach? Napisz do nas: metrowarszawa@agora.pl.

Był pewien, że policjanci wlepią bezdomnemu mandat. Bardzo się pomylił. "Jestem w ciężkim szoku"

Więcej o: