Wydarzenia w weekend - Warszawa. Święto dziadków, targi vintage i spacery

W ten weekend przede wszystkim święto dziadków. Gdzie warto zabrać babcię lub dziadka? Gdzie miło spędzicie koniec tygodnia? Sprawdźcie.

19 stycznia - piątek

Ferie zimowe w Muzeum Narodowym

Warsztaty dla dzieci 5-12 lat i ich opiekunów. Zbiórka w Holu Głównym / bilet warsztatowy: opiekun 15 zł, dziecko 15 zł / obecność opiekuna obowiązkowa / bilety online lub w kasie (Przyjaciele MNW - zapisy* telefoniczne) / ok. 75 min.

Planszówki

Od 16:30 w Kawiarni-Księgarni Radio Telewizja. Dostępnych będzie sporo nowych tytułów, m.in. Mazopolis, Wsiąśc do pociągu, Talisman, Ewolucja, Karmaka, Atak Zombie. Mamy też gry dla najmłodszych.

Lesbijski performans. Osoby. Jak wygląda lesbijka?

SISTRUM & STÓŁ POWSZECHNY rozpoczynają cykl Przestrzeń Kultury Lesbijskiej, który potrwa od stycznia do czerwca 2018 r.

19.01 Lesbijski Performans. Osoby. Jak wygląda lesbijka*?
z cyklu Przestrzeń Kultury Lesbijskiej*
Gościnie: Aissa Ai, Monika Rak, Ilona Urban, Magda Wielgołaska, Voyk

Stereotypy rządzą światem. Oczywiście lesbijki* też doczekały się swoich wizerunkowych wzorów. Od lat tkwią w binarnym schemacie butch-femme, który trzyma w heteronormatywnej sztancy. Choć są już bardziej pośrednie figury, jak choćby tomboy.

Stereotypy upraszczają rzeczywistość, uwalniają od głębszej refleksji, pozwalają kontrolować zbiorowe myślenie. W przypadku osób homoseksualnych stereotyp zakłada też łatwą i szybką identyfikacje tych, którzy/które stanowią zagrożenie dla tradycyjnego patriarchalnego porządku społecznego.

Start o 19:00

Nie lubię pana, Panie Fellini / monodram Małgorzaty Bogdańskiej

Federico Fellini 20 stycznia obchodziłby swoje 98 urodziny. Z tej okazji serdecznie zapraszamy na monodram w wykonaniu Małgorzaty Bogdańskiej i reżyserii Marka Koterskiego - Nie lubię Pana, Panie Fellini.

19 stycznia (piątek), g. 20.00
Dzika Strona Wisły
Plac Hallera 5
Bilety: 30 zł., dostępne w przedsprzedaży online oraz na miejscu na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia.

Koncert: wieczór rosyjskiej piosenki "Stary Nowy Kot"

START: 21.30
WSTĘP WOLNY!

Rosyjskie piosenki nie dla domu kultury: od ballad ludowych po obecne przeboje. Muzyka, której zazwyczaj nie usłyszycie na typowym rosyjskim koncercie.

Miejsce: W Oparach Absurdu

20 stycznia - sobota

Warsaw Vintage Market

11:00 - Nowy Świat Muzyki

Warsaw Vintage Market to cykliczna impreza vintage dla fanów dobrego stylu, pasjonatów mody i poszukiwaczy skarbów. Wyjątkowe i niepowtarzalne wydarzenie, które pozwoli Wam zdobyć ubrania, buty i dodatki w stylu vintage i retro oraz winyle!

Zrób kartkę dla babci i dziadka w Pałacu

W sobotę, 20 stycznia zapraszamy dzieci na XXX piętro PKiN na spotkanie z profesjonalnym animatorem, który będzie uczyć origami, czyli sztuki składania papieru, wywodzącej się z kultury chińskiej.

W godzinach 11:00-14:00 w kawiarni SO!Coffee będzie można zobaczyć jak w ciekawy sposób wykorzystać stworzone przez dzieci elementy, przygotowując m.in. piękne kartki okolicznościowe dla babć i dziadków z okazji ich dnia.

Fashion in Warsaw- targi polskiej mody!

Zapraszamy na styczniową edycję targów polskiej mody Fashion in Warsaw do Kinoteka PKiN! Nie zabraknie posezonowych wyprzedaży i zimowych nowości!

Podczas targów spotkacie najlepsze polskie marki z ubraniami, biżuterią, dodatkami! Do tego naturalne kosmetyki, piękne rzeczy do domu i mieszkania. Wszystko co najlepsze w jednym miejscu.

Godz: 12-19

Warszawa szlakiem czerwonych latarni

?Zapraszam na spacer poświęcony tematowi, o którym turystom, a zwłaszcza tym nieletnim zazwyczaj przewodnicy nie mówią.

Spotykamy się 20 stycznia (sobota) o godzinie 15:30 przed pomnikiem Mikołaja Kopernika. Skończymy w rejonie Barbakanu mniej więcej dwie i pół godziny później.

Będziemy wędrować około dwóch godzin.

Spacer poprowadzi warszawski przewodnik Arkadiusz Żołnierczyk

Dzień Babci Party 2 - benefit na Manifę

W dzień babci Porozumienie Kobiet 8 Marca zaprasza Was na feministyczną imprezę, już teraz w swoich kalendarzach oznaczcie więc 20 stycznia kolorowym flamastrem. W miłym gronie i za niewielką opłatą (w całości przeznaczoną na organizację tegorocznej Manify) zrealizujecie u nas swoje potrzeby artystyczno-muzyczno-taneczne. Kieszenie i siatki wypełnicie fantami z loterii (każdy los wygrywa, m.in. książki, tatuaże, magnesy) oraz feministycznymi gadżetami z benefitowego sklepiku.

Miejsce: Pogłos, godz. 19:00

21 stycznia - niedziela

Joga w Łazienkach Królewskich Zima 2018

Sesje jogi odbywać się będą w godzinach 10.00-11.30 rano w sali w Starej Oranżerii.

Wyjątkowo na ten dzień konieczne są zapisy: dorota.kobos@gmail.com. Tel. 604184544.

Piękne Targi 3

Już 21 stycznia zapraszamy na trzecią edycję Piękne Targi, która odbędzie się w klubokawiarni Znajomi Znajomych, Wilcza 58a.

Tematem przewodnim imprezy jest zdrowie i uroda. Podczas wydarzenia zaprezentują się polskie i zagraniczne marki, na co dzień cieżko dostępne w sklepach.

Muzeum Katyńskie w Cytadeli - zwiedzanie wnętrz!

W niedzielę, 21 stycznia, serdecznie zapraszamy do poznania z nami ekspozycji nowego Muzeum Katyńskiego znajdującego się na terenie warszawskiej Cytadeli. Instytucji, której zadaniem jest przechowywanie pamięci o zbrodni katyńskiej i jej ofiarach. Na części terenu dawnej carskiej twierdzy urządzono placówkę, która przybliża tamte dramatyczne wydarzenia, pokazuje ich kontekst historyczny, próby ich zatuszowania oraz pamiątki po Ofiarach.

MIEJSCE ZBIÓRKI:
Niedziela, 21 stycznia: Po zapisaniu się, zostaną Państwo poinformowani o miejscu spotkania, godz. 13:00
Przewodnik: Marcin Strachota.

Czas trwania: ok. 1h 45min

Cena spaceru: 10 zł/os.

Tak zmieniła się Warszawa w ciągu 50 lat. Okolice Arkadii - nie do poznania [WIDEO]

Więcej o: