Wyjął pistolet w sklepie na Pradze. Ekspedient powstrzymał go jednym ruchem [WIDEO]

Do jednego ze sklepów z alkoholem na Pradze-Południe wchodzi mężczyzna. Po chwili wyciąga broń i żąda oddania pieniędzy. Ekspedient nie dał się jednak zastraszyć.

Całe zajście zostało nagrane przez kamerę monitoringu.

Napad z bronią na Pradze

Na filmie widać, jak mężczyzna w kapturze i z zakrytą twarzą wchodzi do sklepu. Niemal od razu wyciąga z kieszeni przedmiot przypominający broń. Celuje nim w sprzedawcę, prawdopodobnie nakazuje oddanie pieniędzy. Pracownik początkowo zdaje się słuchać napastnika. Chwilę później postanawia się jednak bronić. Próbuje wytrącić mu z dłoni broń. Pomimo że mu się nie udaje, płoszy napastnika, który przestraszony rezygnuje z napadu i ucieka.

Zobaczcie całe zajście na nagraniu:

 

Policja prosi o pomoc

Sprawa została zgłoszona na policję. Śledztwem zajął się wydział dochodzeniowo-śledczy. Na oficjalnej stronie Komendy Regionalnej Policji poinformowano, że do zdarzenia doszło 9 stycznia w sklepie monopolowym przy ulicy Targowej 3 na Pradze-Południe tuż przed 7 rano.

Policja opublikowała fotografię poszukiwanego. "Mężczyzna na publikowanym zdjęciu najprawdopodobniej ma bezpośredni związek z tym przestępstwem" - czytamy.

Wszystkie osoby, które go rozpoznają i mogą pomóc w ustaleniu jego tożsamości, proszone są o kontakt: tel. (22) 603-69-80, (22) 603-84-94 w godz. 8.00-16.00, bądź drogą elektroniczną na adres: komendant.krp7@ksp.policja.gov.pl.

Porwali, a potem dręczyli swoją ofiarę w lesie pod Warszawą. 17 lat zajęło policji poszukiwanie sprawców

Więcej o: