Chcą uruchomić nowe połączenie kolejowe z Warszawy do Gdyni. Szybkie jak Pendolino i... tańsze?

Brytyjska spółka Arriva chce uruchomić połączenie kolejowe z Warszawy do Gdyni. Pociągi miałyby jechać tyle, co Pendolino. W jakiej cenie będą bilety? Tego spółka nie zdradza. Można jednak podejrzewać, że tańsze niż PKP.

Jak informuje serwis inforail.pl, brytyjska spółka Arriva, należąca do Deutsche Bahn, chce uruchomić połączenie z Warszawy do Gdyni. Firma złożyła już wniosek do Urzędu Transportu Kolejowego. Pierwszy pociąg, jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, wyjedzie na tory 10 grudnia 2018 roku.

Atrakcyjne godziny, a cena?

Jeśli tak się stanie, pociągi będą dużą konkurencją dla tych PKP Intercity. Tym bardziej, że, jak informuje serwis, godziny odjazdu zaproponowane przez Arrivę są atrakcyjne, a czas podróży - taki sam jak w przypadku Pendolino (ok. 3:15 minut).

Wyjazd z Gdyni miałby być o godzinie 5:57 i przyjazd na Dworzec Centralny w Warszawie o 9:14. W drogę powrotną pociąg Arrivy miałby wyjeżdżać o 16:53 i dotrzeć do Gdyni o 20:09. Kwestią otwartą pozostaje natomiast cena biletu. Można jednak podejrzewać, że bilety będą tańsze niż na Pendolino. Pociągi Arrivy odjeżdżają już bowiem z Bydgoszczy na Hel i są o 1/4 tańsze niż PKP.

Arriva zdradza, że w przypadku tej trasy będzie chciała korzystać z nowego taboru.

Nie tylko Warszawa-Gdynia

Jak podaje serwis naszemiasto.pl, połączenie Warszawa-Gdynia to nie jedyne, o jakie stara się Arriva. Spółka miała złożyć 14 wniosków do Urzędu Transportu Kolejowego. Jedna z tras miałaby zostać uruchomiona 13 grudnia 2020 roku. Przewoźnik chce rozpocząć przejazdy ze stacji Warszawa Lotnisko Chopina do stacji Wejherowo.

Często jeździsz PKP Intercity? Jakie są Twoje wrażenia? Napisz do nas: metrowarszawa@agora.pl

Tak powinieneś się zachować podczas ataku terrorystycznego. "Trzy proste zasady" [WIDEO]

Więcej o: