Porwali, a potem dręczyli swoją ofiarę w lesie pod Warszawą. 17 lat zajęło policji znalezienie sprawców

Wciągnęli mężczyznę do samochodu, zadali mu cios nożem, a następnie wywieźli go do lasu. Policjanci ze stołecznego Archiwum X po 17 latach odnaleźli napastników.

Policjanci ze stołecznego Archiwum X od 2001 roku prowadzili sprawę uprowadzenia mężczyzny i znęcania się nad nim w lesie pod Warszawą. Dopiero po kilkunastu latach udało im się zatrzymać sprawców.

Zatrzymano dwóch mężczyzn

To ustalenia funkcjonariuszy pozwoliły im dotrzeć do nieznanych do tej pory świadków. Ich zeznania sprawiły, że po latach udało się ustalić osoby odpowiedzialne za uprowadzenie.

Podejrzanych zatrzymali w mieszkaniach policjanci wydziału terroru kryminalnego przy współpracy antyterrorystów. W Warszawie schwytano 40-letniego Roberta P., natomiast w jednej z podwarszawskich miejscowości 46-letniego Pawła N.

Mieli związek z przestępstwami z lat 90.?

Mężczyźni zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, gdzie usłyszeli zarzuty pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ustalają, czy zatrzymani mogli mieć związek z innymi przestępstwami, do jakich doszło pod koniec lat 90-tych i po roku 2000 w Warszawie i okolicach.

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Napisz do nas lub wyślij nam zdjęcia: metrowarszawa@agora.pl

Ostra bójka przy Mazowieckiej. Zadawał ciosy od tyłu i zerwał złoty łańcuch. Wszystko nagrała kamera

Więcej o: