Tragedia na Woli. Prokuratura: Obrażenia wskazują na zabójstwo

72-latek, którego ciało w sobotę znaleźli policjanci na Woli, prawdopodobnie został zamordowany. 54-latka, której zwłoki znajdowały się przed budynkiem przy ul. Płockiej, zginęła od upadku z dużej wysokości. Policja przesłucha zatrzymanego 36-latka, gdy wytrzeźwieje.

Policja w sobotę ok. godz. 10 otrzymała zgłoszenie, że w budynku u zbiegu Płockiej i Rabsztyńskiej na warszawskiej Woli ktoś wzywa pomocy. W środku funkcjonariusze znaleźli ciało 72-letniego mężczyzny, przed blokiem zaś zwłoki 54-letniej kobiety. Zatrzymano także jednego mężczyznę, był nietrzeźwy.

Wszystko rozegrało się w mieszkaniu 72-latka, który był właścicielem lokalu - informował tvnwarszawa.pl rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Zatrzymany 36-latek i znaleziona na ulicy 54-latka prawdopodobniej za jego zgodą podnajmowali tam pokój.

Zabójstwo i upadek z wysokości

- Jeżeli chodzi o mężczyznę, to obrażenia wskazują na zabójstwo - mówił prok. Łukasz Łapczyński. W przypadku kobiety śledczy mówią o "upadku z wysokości". Zatrzymany mężczyzna ma zostać przesłuchany, kiedy wytrzeźwieje.

Śledczy zbadają też ciała 72-latka i 54-latki, by sprawdzić, czy osoby te również były pod wpływem alkoholu.