Kierowca autobusu widział jak potrącono 11-latka. Zboczył z trasy, żeby udzielić pomocy

W piątek rano na Bródnie doszło do wypadku, w którym poszkodowany został 11-letni chłopiec. Pomocy udzielił mu kierowca autobusu miejskiego. Zjechał z trasy, aby zawieźć dziecko do szpitala.

O sprawie jako pierwsze poinformowało Radio Zet. Dziennikarze dowiedzieli się o wypadku od jednego ze słuchaczy.

Pomocy udzielił kierowca

Asp. Marcin Zagórski z Komendy Stołecznej Policji w rozmowie z metrowarszawa.pl potwierdził tę informację.

Do wypadku doszło w okolicach skrzyżowania ulic Chodeckiej i Kondratowicza w piątek około godziny 7:40. 11-letni chłopiec został potrącony przez osobę kierującą hondą. Świadkiem wydarzenia był kierowca autobusu miejskiego. Mężczyzna zatrzymał się, aby udzielić poszkodowanemu pomocy. 

- Kierowca autobusu zabrał ze sobą dziecko i zawiózł je do szpitala. Osoba kierująca hondą, która uczestniczyła w wypadku, ruszyła za nimi - mówi asp. Zagórski. 

Dodaje, że kierowca hondy był trzeźwy. 

Więcej szczegółów wkrótce

Łukasz Majchrzyk z zespołu prasowego ZTM mówi, że na razie nie może podać żadnych szczegółów. Dodaje, że przebieg wydarzeń ustali dopiero oficjalny raport od przewoźnika.

Byłeś świadkiem podobnej sytuacji? Podziel się swoją historią. Napisz do nas na metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Ostra bójka przy Mazowieckiej. Zadawał ciosy od tyłu i zerwał złoty łańcuch. Wszystko nagrała kamera

Więcej o:
Komentarze (17)
Wypadek na Bródnie. Kierowca autobusu ZTM udzielił pomocy rannemu dziecku
Zaloguj się
 • Maria Koperska

  Oceniono 27 razy 27

  Dziękuję Panu, panie kierowco autobusu,choć wolałabym,by takich zdarzeń było jak najmniej. Postawa godna szacunku,choć powinna być powszechną.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 20 razy 20

  Czy nie jest to przyjemne, że czytając w dzień w dzień o aferach, kryzysach, zdeformowanych politykach, kierowca autobusu udziela pierwszej pomocy, nie wiedząc czy to był chłopak z Palestyny. Jego reakcja była jednoznaczna-to mógł być mój syn. Udzielę natychmiast pomocy-to mój obowiązek.

 • to_moje_zdanie

  Oceniono 11 razy 11

  Tak postępuje Człowiek - przez duże C. Prawdziwa obywatelska i ludzka postawa :)))

 • antygronkowiec

  Oceniono 8 razy 4

  szpital jest niemal tuż obok tego skrzyżowania...

 • chumski

  Oceniono 3 razy 3

  To jest ten lepszy sort ludzi panie Kaczyński!!!!!
  Brawo dla kierowcy , to wspaniałe że są między nami tacy.

 • Robert Kowalski

  Oceniono 1 raz 1

  Chciałbym tą drogą podziękować Panu Adamowi - Kierowcy Autobusu ZTM nr boczny 4651 - Linii 414, Który w ubiegły Piątek (12.01.2018 o 7:40) Podniósł z asfaltu i Zawiózł Mojego Syna do Szpitala Bródnowskiego. Mam nadzieję, iż zboczywszy z trasy, nie będą wobec Kierowcy wyciągnięte jakiekolwiek konsekwencje, a wręcz przeciwnie prosiłbym Pana Jana Kuźmińskiego - Prezesa Zarządu Miejskich Zakładów Autobusowych o nagrodzenie postawy Tego Wyjątkowego Pracownika, Który tak godnie reprezentuje Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie. Nie odzywałem się wcześniej, gdyż Syn Znajdował się na obserwacji w Szpitalu na ulicy NIekłańskiej. Dziś mogę już odetchnąć z ulgą, gdyż po za licznymi potłuczeniami i bólem pleców oraz kolana, Syn trwale nie Ucierpiał, z czego wszyscy bardzo się cieszymy. Przejście dla pieszych u zbiegu ulic Chodeckiej i Suwalskiej jest bez sygnalizacji świetlnej, posiada wysepkę i oznakowanie, ale jednak nie jest bezpieczne łącząc drogę pomiędzy dwiema Szkołami, Przedszkolem oraz Żłobkiem. Jestem ogromnie wdzięczny za szybką pomoc ze strony Pana Adama, Któremu osobiście uścisnąłem dłoń po całym zdarzeniu, jednak swym wpisem, chciałem jeszcze raz dać temu wyraz, aby Jego wyczyn nie był anonimowy oraz stanowił wzór dla Nas Wszystkich. Jeszcze raz bardzo serdecznie Panu dziękujemy za taki wyraz empatii i odpowiedzialności społecznej. Z poważaniem Robert Kowalski

 • hansgrubber

  Oceniono 1 raz 1

  Trzeba pomóc
  /www.siepomaga.pl/ocalic-natalke

 • samochodemwszedzie

  Oceniono 14 razy -6

  Widze że GWprawda znowu cenzuruje i wykasowała wczorajsze komenty mój że piesi wchodza na czerwonym gapią sie w srajfony mają kaptury a nie patrzą czy coś jedzie i świadka który pisał że bachor wbiegł na czerwonym!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX