26. Finał WOŚP w Warszawie. Wydarzenia, koncerty. Uwaga na utrudnienia w ruchu

WOŚP. W niedzielę, 14 stycznia odbędzie się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jakie wydarzenia w związku z WOŚP będą się odbywać w stolicy? Pamiętajcie o zmianach w ruchu.

Podczas 26. finału WOŚP, który odbędzie się w niedzielę 14 stycznia 2018 roku, orkiestra Jerzego Owsiaka będzie zbierać pieniądze na wyrównania szans w leczeniu noworodków. Chodzi o zakup nowoczesnego sprzętu (np. inkubatorów) dla szpitali.

26. Finał WOŚP - koncerty w Warszawie

Tradycyjnie już WOŚP zaprasza do Warszawy na koncerty. Rozpoczną się o godz. 14:00 na pl. Defilad przed Pałacem Kultury. Na scenie wystąpi mnóstwo gwiazd.

godz. 14.00 - Brian Allan

godz. 14:35 - Ppnou

godz. 15:10 - Chorzy

godz. 15:45 - Piotr Zioła

godz. 16:20 - Proletaryat

godz. 17:00 - Tadeusz Woźniak

godz. 17:40 - Mesajah

godz. 18:05 - Jelonek Michal

godz. 18:45 - Nocny Kochanek

godz. 19:25 - Wilki

godz. 20:10 - Coma

godz. 20:40 - Kobranocka

godz. 21:10 - Łąki Łan

godz. 21:40 - Poparzeni Kawą Trzy

Finał WOŚP w Hali Gwardii, w meczecie

Dodatkowo, w dniu finału WOŚP, wejście do wszystkich oddziałów Muzeum Warszawy będzie darmowe. W zamian pracownicy będą zachęcać do wspierania akcji i wrzucenia kilku złotych do puszki.

Finał WOŚP organizować będą również różne instytucje, jak Ośrodek Kultury Muzułmańskiej. W programie zwiedzanie meczetu, wystawa "Koran" czy quiz z nagrodami. Wszystkie zebrane podczas imprezy pieniądze i zostaną przekazane na cele 26-ego finału WOŚP. Więcej na stronie.

Finał zorganizuje również Hala Gwardii. "Tego dnia każdy, kto zajrzy do Hali Gwardii bez trudu znajdzie dla siebie coś interesującego, bez względu na wiek. Już od godz. 12.00 w Hali spotkamy kwestujących wolontariuszy WOŚP" - informują organizatorzy. 

Na specjalnie wybudowanej scenie odbędą się koncerty muzyczne na żywo. W Hali Gwardii dla WOŚP zagrają, m.in.: Sirens Hill, Mist, Alergen, Fjors, SUOVA i inni. Atmosferę na scenie i w całej Hali Gwardii będą podgrzewać – Ania Jażdżyk i Mateusz Kaczor. 

WOŚP - zmiany w ruchu drogowym i komunikacji

W niedzielę, 14 stycznia w godz. 13.20 - 15.00 odbędzie się 12. Bieg "Policz się z cukrzycą" w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Biegacze wystartują sprzed głównej sceny na pl. Defilad i następnie przebiegną pod ul. Marszałkowską tunelem w ciągu ul. Złotej. Dalej trasa biegu będzie prowadziła ulicami: Jasną, Świętokrzyską, Mazowiecką, Królewską, pl. marsz. J. Piłsudskiego, Wierzbową, pl. Teatralny, Senatorską, Miodową, Krakowskie Przedmieście, Ossolińskich, pl. marsz. J. Piłsudskiego, Królewską, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Świętokrzyską, Jasną i tunelem na ul. Złotej na metę na pl. Defilad. W trakcie biegu ulice na jego trasie będą wyłączane z ruchu samochodów.

Natomiast wieczorem, ok. godz. 20.00 przed sceną na pl. Defilad w niebo wystrzelą fajerwerki. W tym czasie możliwe będzie zamknięcie ruchu na ul. Marszałkowskiej pomiędzy ul. Świętokrzyską a Rondem R. Dmowskiego na kilkanaście minut.

W  godzinach 13.20 - 15.00 autobusy linii 102, 105, 107, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518  zostaną skierowane na trasy objazdowe. W przypadku zamknięcia ruchu na ul. Marszałkowskiej podczas pokazu sztucznych ogni objazdem przez ul. Emilii Plater pojadą autobusy linii 520, natomiast tramwaje mogą być skierowane na trasy ulicami al. Niepodległości - Chałubińskiego - al. Jana Pawła II.

Aukcje WOŚP

Wiele osób czy instytucji przekazało coś cennego na aukcje WOŚP. M.in. Hanna Gronkiewicz-Waltz przekazała szablę i tarczę z wizerunkiem warszawskiej Syrenki, które otrzymała w 2006 roku, jeszcze jako kandydatka na urząd prezydenta m.st. Warszawy, od ówczesnego lidera Platformy Obywatelskiej, Donalda Tuska.

Z kolei Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wystawiło m.in. 5 czteroosobowych voucherów na zwiedzanie zabytkowej Stacji Filtrów.

Fundacja Wojciecha Młynarskiego przekazała oryginał maszynopisu “Róbmy Swoje” autorstwa Wojciecha Młynarskiego. 

Wszystkie aukcje można znaleźć na stronie WOŚP.

Gazeta.pl, jak co roku, gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Zbierzmy razem rekordową sumę! Żeby wesprzeć WOŚP, kliknijcie w ten link.

Owsiak: "Rządzili wszyscy: od prawa do lewa, ale WOŚP zawsze pokazywano w TVP"

Więcej o: