Pięciu mężczyzn bez powodu zaatakowało dwóch przechodniów. "Byli bici pięściami po całym ciele"

Krakowskie Przedmieście. Pięciu mężczyzn pobiło w nocy z wtorku na środę dwóch innych. Podejrzani usłyszeli już zarzuty udziału w pobiciu.

Jak informuje Komenda Stołeczna Policji, do zdarzenia doszło kilka minut po północy. Dwaj mężczyźni idący Krakowskim Przedmieściem mijali się z pięcioosobową grupą młodych, zachowujących się głośno i agresywnie mężczyzn.

Bili ich pięściami

Kiedy zrównali się z nimi na chodniku ze strony napastników najpierw miały paść obelżywe słowa. Gdy pokrzywdzeni odpowiedzieli na zaczepki, mężczyźni zaczęli bić ich pięściami po całym ciele. Po tym napastnicy rozbiegli się.

Policjanci zostali wezwani na miejsce. Pomogli poszkodowanym i zaczęli szukać grupy napastników. Po kilku minutach napotkali głośno zachowujących się mężczyzn odpowiadających opisowi pokrzywdzonych.

Próbowali uciekać

Podczas legitymowania nietrzeźwych mężczyzn okazało się, że wszyscy są narodowości ukraińskiej. Podawali oni różne wersje zdarzenia i zaprzeczali, jakoby mieli kogoś pobić.

W trakcie czynności jeden z legitymowanych próbował podjąć ucieczkę jednak został zatrzymany. Rozpoznani przez pokrzywdzonych agresorzy trafili do policyjnych cel. 24-letni Stanisław K., 23- letni Władysław Ch. i Bogdan B. oraz 21- letni Andrii O. i 19-letni Anton M. mieli około promila alkoholu w organizmach.

Już usłyszeli zarzuty

Po wytrzeźwieniu wszyscy usłyszeli zarzuty udziału w pobiciu, do czego się przyznali. Teraz podejrzani odpowiedzą przed sądem, którzy może ich skazać nawet na 3 lata pozbawienia wolności.

Czy czujesz się w Warszawie bezpiecznie? Napisz do nas: metrowarszawa@agora.pl

Komisja reprywatyzacyjna o Noakowskiego 16: Rodzina Waltzów ma oddać miliony złotych

Więcej o: