Sterylizacja zwierząt za darmo w Warszawie? Tak, ale już nie dla każdego

Na darmową sterylizację i kastrację miasto przeznaczy w tym roku dwa razy więcej pieniędzy niż w ubiegłym. Chce wprowadzić również nową zasadę - bezpłatny zabieg tylko dla płacących podatki w Warszawie.

Jak informuje miasto, w 2018 roku miasto przeznaczy na zabieg darmowej sterylizacji aż 500 tys. zł - to o 220 tys. zł więcej niż w roku ubiegłym. Kwota została podniesiona ze względu na wysokie zainteresowanie bezpłatnymi zabiegami wśród mieszkańców stolicy.

Darmowa, ale...

Żeby skorzystać z oferty, najprawdopodobniej będzie trzeba spełnić kilka warunków - po pierwsze odprowadzać podatki w Warszawie oraz posiadać aktualną Kartę Warszawiaka lub Kartę Młodego Warszawiaka. Jak donosi tvnwarszawa.pl, w tej sprawie radni będą głosować już 11 stycznia.

Jak nadmienia serwis, pomysł ten wyszedł wcześniej od jednej z radnych PO, Aleksandry Gajewskiej. Wspominała kilka miesięcy temu, że wiele osób z sąsiednich miejscowości przyjeżdża do stolicy tylko po to, żeby zrobić darmowy zabieg (prywatnie kosztuje to kilkaset zł).

Tylko dla warszawiaków

Do tej pory było tak, że wystarczyło zadeklarować u weterynarza, że mieszka się w Warszawie, aby mieć możliwość bezpłatnego wysterylizowania zwierzęcia. W wielu miejscach bezpłatne zabiegi wyczerpywały się przez to już w ciągu kilku dni. 

Miasto podkreśla, że nie chce nikogo wykluczać z możliwości skorzystania z oferty, bo przeciwdziałanie bezdomności zwierząt jest ważne. Jednocześnie, jak zaznacza, "dzisiaj sterylizacja zwierząt spoza miasta odbywa się kosztem właścicieli czworonogów, którzy mieszkają i płacą podatki w Warszawie". 

Uważasz, że to ważne, aby płacić podatki w Warszawie? Co myślisz o decyzji miasta? Napisz do nas: metrowarszawa@agora.pl

Pościg jak z filmu na ulicach Warszawy. Wyrwali mu plecak z 700 tys. zł. Byli przebrani za robotników

Więcej o: