Ciężko pobił 14-latkę na Ochocie. Miał krzyczeć "Polska dla Polaków". Dziewczynka w szpitalu

W środę ok. godz. 16 przy ul. Słupeckiej doszło do rasistowskiego ataku na dziewczynkę cudzoziemskiego pochodzenia. Dziecko trafiło do szpitala z licznymi obrażeniami. Napastnika szuka policja, która sprawę traktuje priorytetowo.

Nieznany jeszcze sprawca w środę ok. godz. 16 zaatakował 14-letnią dziewczynkę o ciemnej karnacji - według informacji tvnwarszawa.pl jest ona tureckiego pochodzenia. Do wydarzeń, jak pisze rp.pl, doszło przy ul. Słupeckiej na warszawskiej Ochocie.

Sprawca, jak donosi portal, miał krzyczeć "Polska dla Polaków". Pobita 14-latka z licznymi obrażeniami wylądowała w szpitalu. Ojciec zgłosił zaś sprawę służbom.

Policja: Prowadzimy intensywne dochodzenie

Informację potwierdza policja. - Wczoraj ojciec 14-latki zgłosił napaść na córkę. - Prowadzimy intensywne dochodzenie - mówi w rozmowie z metrowarszawa.pl  podkom. Edyta Wisowska, oficer prasowy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa III.

Służby nie chcą na razie mówić zbyt wiele o całej sprawie. Jak słyszymy, jest na to za wcześnie. - Najważniejsze to ustalić okoliczności - podkreśla Wisowska.

Rasistowski atak na meczet. Ośrodek udostępnił nagranie z monitoringu [WIDEO]

Byłeś świadkiem ataku rasistowskiego? A może byłeś jego ofiarą? Napisz do nas: metrowarszawa@agora.pl

Więcej o: