Orszak Trzech Króli w Warszawie. Kolorowe pochody spowodują utrudnienia komunikacyjne [SZCZEGÓŁY]

W sobotę z okazji święta Objawienia Pańskiego (święto Trzech Króli) ulicami Warszawy przejdą trzy wyjątkowe orszaki. Z tej przyczyny niektóre ulice będą zamknięte dla ruchu, będą też zmiany w komunikacji miejskiej.

W sobotę 6 stycznia specjalne orszaki pojawią się w aż trzech miejscach stolicy. Z utrudnieniami z tego tytułu trzeba będzie się liczyć na Krakowskim Przedmieściu, na Białołęce i na Targówku.

Orszak Trzech Króli 2018 na Krakowskim Przedmieściu

Największy Orszak Trzech Króli, bo tak brzmi jego oficjalna nazwa, już po raz dziesiąty rozpocznie swoją trasę na placu Zamkowym. Chwilę przed godz. 12 Anna Kubicka-Płodzich zaśpiewa kolędę "Bóg się rodzi" ze zwrotką, która wygrała konkurs poetycki zorganizowany przez Fundację Orszak Trzech Króli. W samo południe kard. Kazimierz Nycz poprowadzi modlitwę Anioł Pański, po której orszaki zaczną przygotowywać się do drogi.

Na placu Zamkowym na uczestników będzie czekało wiele osobliwych atrakcji, m.in.: taniec dziewcząt z szarfami, taniec chińskiego smoka, atak diabłów na orszaki oraz musztra Legionu Rzymskiego.

Orszak Trzech Króli w innych miastach

Barwne orszaki przejdą na plac Piłsudskiego, gdzie Królowie oddadzą pokłon i wręczą dary Dzieciątku Jezus. Po tej scenie uczestnicy orszaku zostaną zaproszeni do odtańczenia poloneza do kolędy "Bóg się rodzi" z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na placu Piłsudskiego nie zabraknie także innych kolęd. Ponadto będą tam będą zagrody ze zwierzętami (pojawi się w nich m.in.: wielbłąd, alpaki, osioł, kozioł, owieczki i ptaki). Będzie też możliwość zakupienia orszakowych gadżetów i książek, ciepłych posiłków i napojów.

W trakcie orszaku wolontariusze będą rozdawali uczestnikom korony, śpiewniki i nalepki, a także zbierali pieniądze do puszek - to publiczna zbiórka pieniędzy „Mędrcy dla Wschodu”, z której dochód zostanie przekazany na wsparcie instytucji kulturalnych i edukacyjnych działających za wschodnią granicą lub w Polsce na rzecz wschodnich obywateli.

Orszak Trzech Króli - utrudnienia

Procesja wyruszy z pl. Zamkowego ok. godz. 12 i przejdzie Krakowskim Przedmieściem oraz ul. Królewską na pl. Piłsudskiego

Od ok. godz. 11.30 do ok. godz. 14 wyłączone z ruchu kołowego będą ulice: 
• Królewska na odcinku od ul. Focha do ul. Krakowskie Przedmieście
• pl. Piłsudskiego na odcinku od ul. Królewskiej do ul. Wierzbowej
• ul. Focha
• ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza.

Ponadto zamknięte dla samochodów będą Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat na odcinku od ul. Miodowej do ronda de Gaulle’a (przejezdna będzie ul. Świętokrzyska). Nie będzie można także zaparkować samochodu przy ul. Królewskiej (od pl. Piłsudskiego do Krakowskiego Przedmieścia) oraz przy ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza.

Ponownie ruch wróci tutaj w nocy z niedzieli na poniedziałek (7/8 stycznia).

Zmiany w komunikacji

Autobusy linii 107 i 111 (w kierunku krańca KIERBEDZIA, GOCŁAW) będą kursowały ulicami Marszałkowską i Świętokrzyską. Natomiast linia 111 w kierunku krańca ESPERANTO będzie jeździła ulicami Królewską i Marszałkowską do pl. Bankowego i dalej swoją trasą.

Linie: 116, 178, 180, 503 i 518 w kierunku krańców WILANÓW, NATOLIN PŁN., PL.TRZECH KRZYŻY, PKP URSUS zjadą ul. Kapucyńską w al. "Solidarności" i dalej z pl. Bankowego będą jeździły ulicami Marszałkowską i Świętokrzyską. W kierunku krańców CHOMICZÓWKA, KONWIKTORSKA, NOWODWORY będą kursowały ulicami Królewska - Marszałkowska - Senatorska.

Trasy autobusów linii 128 i 175 w kierunku krańca PL.PIŁSUDSKIEGO będą skrócone do przystanku ZACHĘTA 01. Kursy w kierunku krańców SZCZĘŚLIWICE i LOTNISKO CHOPINA autobusy tych linii rozpoczną od przystanku CENTRUM 53 i dalej pojadą ul. Marszałkowską i Al. Jerozolimskimi. Autobusy linii 222, jadąc w kierunku krańca BIELAŃSKA, będą kursowały ulicami Królewską i Marszałkowską. Natomiast w kierunku krańca SPARTAŃSKA pojadą ul. Senatorską do pl. Bankowego i zawrócą w ul. Marszałkowską.

Orszak Trzech Króli na Targówku

Orszak Trzech Króli przejdzie także ulicami Targówka. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 12-15.

Wyruszy o godz. 12 sprzed Domu Kultury "Świt" przy ul. Wysockiego. Trasa będzie prowadziła ul. Wysockiego do ul. Matki Teresy z Kalkuty, tutaj procesja zawróci i ul. Wysockiego dojdzie do wysokości ul. Bartniczej, skąd wróci w rejon DK "Świt". Kierowcy, którzy tego dnia planują podróż tymi ulicami muszą się liczyć z zamykaniem ruchu przez policję, niemożliwy będzie także przejazd ulicami poprzecznymi (W. Syrokomli).

Zmiany w komunikacji

Autobusy linii 176 z ul. Wysockiego skręcą w ul. Bartniczą i pojadą dalej ul. Rembielińską do ul. Matki Teresy z Kalkuty. Natomiast linia 204 pojedzie prosto ul. Rembielińską do ul. Matki Teresy z Kalkuty.

W godzinach 10-15 uruchomiona zostanie zastępcza linia tramwajowa 71 kursująca na trasie: ANNOPOL - Rembielińska - Matki Teresy z Kalkuty - św. J. Odrowąża - 11 Listopada - Targowa - al. "Solidarności" - Wolska - CM.WOLSKI.

Orszak Trzech Króli na Białołęce

Orszak pojawi się także na Białołęce, w godzinach 12-14. Na trasie przemarszu możliwe są utrudnienia w ruchu.

Orszak wyruszy o godz. 12 sprzed kaplicy Matki Boskiej Pompejańskiej przy ul. Myśliborskiej. Trasa będzie prowadziła ulicami Myśliborską i Kasztanową, następnie chodnikiem wzdłuż ul. Modlińskiej do placu w rejonie ul. Modlińskiej 65. Kierowcy, którzy tego dnia planują podróż tymi ulicami muszą się liczyć z zamykaniem ruchu przez policję - ul. Myśliborska pomiędzy Piechocką a Kasztanową będzie zwężona, a ul. Kasztanowa zostanie wyłączona z ruchu kołowego.

Był pewien, że policjanci wlepią bezdomnemu mandat. Bardzo się pomylił. "Jestem w ciężkim szoku"

Więcej o:
Komentarze (39)
6 stycznia. Święto Trzech Króli. Orszak Trzech Króli 2018 Warszawa [TRASA, UTRUDNIENIA]
Zaloguj się
 • maciek7783

  Oceniono 15 razy 7

  PO CO ATAK DIABŁÓW ???

  To już miesiecznica smoleńska NIE WYSTARCZA ??????????????

 • delfinadupa

  Oceniono 11 razy 5

  a anioły plaszczaka będą czerwone konfetti sypać?

 • atr8

  Oceniono 8 razy 4

  Jeszcze petardy i fajerwerki i mamy chiński nowy rok.

 • czechy11

  Oceniono 5 razy 3

  Nie wiem czy moge wziąć z dziećmi udział bo obawiam się ze mogą brać w tym udział
  księża pedofile co to ich władza chroni nie publikując w ramach listy pedofilów.

 • srv14

  Oceniono 7 razy 3

  Orszak Trzech Królów - a kto im dał wizy i wpuścił na terytorium RP?

 • rts44

  Oceniono 11 razy 3

  oto dzieło "światłego" Nycza i Hosera!Diabły,bajki o trzech/?/ mędrcach ze wschodu itd. itp.Wszystko dla ogłupiania narodu

 • Jan Zielinski

  Oceniono 9 razy 3

  Komisja do spraw zwrotu majątku kościołowi - rzekomo zagrabionego, miała działać 6 miesięcy, a działała 21 LAT !!!

  Tajemnicą Poliszynela jest, że komisja ta zwana jest IV ROZBIOREM POLSKI !!!

  Na przykład:
  Na Białołęce Dworskiej w Warszawie siostry zakonne "otrzymały" działkę ponad 30 hektarowa !!!
  Od kogo i za co ???
  Teraz sprzedają po kawałku pod budowę domów jednorodzinnych i żyją jak pączki w maśle w luksusie, co widać w sklepach jak robią zakupy !
  Cena 1 metra kwadratowego ziemi na Białołęce dochodzi do 1 000 zł.
  Wartość rynkowa działki: około 300 mln zl (300 000 m/kw x 1 000 zł)
  Ile jest takich miejsc w Polsce ?
  To jest gigantyczna afera finansowa na miarę tysiąclecia !

 • rozdeptany_przez_pis_robak

  Oceniono 2 razy 2

  Orszak trzech "króli" (królów?). Jarosław Kaczyński, Mariusz Błaszczak, Antoni Macierewicz.
  Atak diabłów. Episkopat Polski. Na czele ataku Belzebub z Torunia Tadeusz Rydzyk

 • czechy11

  Oceniono 4 razy 2

  Władza z kościołem, kościół z władzą, Polacy z WOŚP i Jurkiem Owsiakiem. Tak nam dopomóż Bóg.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX