Możesz jeździć komunikacją miejską za darmo. To nie miasto o tym zdecyduje
ZTM poinformował o specjalnych biletach komunikacji miejskiej dla pracowników warszawskich firm na swojej stronie internetowej.
Tańsze bilety dla pracowników
Zarząd Transportu Miejskiego podpisał pierwszą umowę dotyczącą współpracy w zakresie zakupu biletów pracowniczych z siecią restauracji Wiking. Dofinansowanie na przejazdy komunikacją miejską będzie działało na zasadzie dodatku.
Pracownicy sieci restauracji otrzymali nowe spersonalizowane karty miejskie z logo firmy, które zostały dofinansowane przez pracodawcę. Zostały na nich zakodowane bilety kwartalne (90-dniowe).
Po upływie terminu ważności będzie można je ponownie doładować na tych samych zasadach z uwzględnieniem dofinansowania przez pracodawcę.
- ZTM wykazało się bardzo dużą elastycznością. Bilety będzie można doładować zarówno w Punkcie Obsługi Klienta, jak i na miejscu - w restauracji. Zarząd zaproponował nam, że pracownik ZTM może przyjechać do lokalu i doładować wszystkie karty pracowników za jednym razem. To bardzo wygodne - mówi Magdalena Kosińska, zastępca dyrektora restauracji Wiking.
Dodaje że każdy pracownik w ramach stosunku pracy może skorzystać z dofinansowania. - Większość pracowników skorzystała z tego przywileju - mówi.
Wygodnie, ekonomicznie i proekologicznie
Obie strony - ZTM i restauracja - zapewniają, że to świetne rozwiązanie. Pracownicy sieci restauracji będą mogli zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i czas. Wybierając darmowy transport miejski, unikną korków dzięki buspasom i podróżom metrem. Zarząd firmy dodaje, że zdecydował się na taki krok, ponieważ ich pracownicy są dla nich ważni i cenni.
Kolejnym elementem umowy jest proekologiczne myślenie - mniej samochodów osobowych na drogach, to mniej zanieczyszczeń.
- Przesiadając się z samochodu do tramwaju, metra czy autobusu przyczyniamy się także do ochrony środowiska. Jednym z pomysłów promowania takiego wyboru jest zaoferowanie pracownikowi dofinansowania przez pracodawcę zakupu biletów - tłumaczy rzecznik prasowy ZTM, Igor Krajnow.
Więcej firm?
ZTM zachęca również inne firmy do wprowadzenia takiego dodatku. "Taki bilet może być czymś, co wyróżni firmę spośród innych pracodawców" - czytamy na stronie zarządu.
- Pracodawca sam może zdecydować, jakie będzie to dofinansowanie - częściowe czy całościowe - mówi Igor Krajnow w rozmowie z metrowarszawa.pl.
Rzecznik dodaje, że Zarząd Transportu Miejskiego obecnie prowadzi rozmowy z innymi pracodawcami, najemcami oraz hotelami. Każdy z nich bez względu na ilość zatrudnionych pracowników może nawiązać współpracę z ZTM.
Co myślisz o takim dodatku? Podziel się swoją opinią. Napisz do nas na metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku.
-
Warszawa. Tajemnicze białe kapsułki porozrzucane na trawnikach. Jest śledztwo. "Kto za tym stoi?"
-
Tłumy "surferów trzeciej fali" w Basenie Piwnym w Warszawie. "Kandydaci do nagrody Darwina" [WIDEO]
-
Warszawa. Zniknęła tablica upamiętniająca Lecha Kaczyńskiego. "Dowiedzieliśmy się z mediów"
-
Strzelanina na Pradze-Północ. Policja: Ranny mężczyzna nie potrafił podać jednej wersji
-
Warszawa. 15-latka kilka razy dźgnęła matkę nożem. Teraz jest w schronisku dla nieletnich
- Szpitale Wolski i Czerniakowski bliskie zapełnienia, w Bielańskim "full". Brakuje ponad 120 lekarzy
- Dzień Żołnierzy Wyklętych. Zmiany w organizacji ruchu z powodu przemarszy
- Anin. Mężczyzna zadźgał kolegę, a jego ciało zakopał w lesie. 34-latek zatrzymany
- Wracają rowery Veturilo, ale są pewne zmiany. Użytkownicy muszą zdecydować, co zrobić z pieniędzmi
- Druga linia metra. Ratusz podał, kiedy pasażerowie skorzystają ze stacji na Targówku i Bródnie