Możesz jeździć komunikacją miejską za darmo. To nie miasto o tym zdecyduje

Zarząd Dróg Miejskich zachęca firmy do oferowania swoim pracownikom dofinansowania do biletów na komunikację miejską. Do tej pory zdecydowała się na to jedna restauracja.

ZTM poinformował o specjalnych biletach komunikacji miejskiej dla pracowników warszawskich firm na swojej stronie internetowej.

Tańsze bilety dla pracowników

Zarząd Transportu Miejskiego podpisał pierwszą umowę dotyczącą współpracy w zakresie zakupu biletów pracowniczych z siecią restauracji Wiking. Dofinansowanie na przejazdy komunikacją miejską będzie działało na zasadzie dodatku.

Pracownicy sieci restauracji otrzymali nowe spersonalizowane karty miejskie z logo firmy, które zostały dofinansowane przez pracodawcę. Zostały na nich zakodowane bilety kwartalne (90-dniowe). 

Po upływie terminu ważności będzie można je ponownie doładować na tych samych zasadach z uwzględnieniem dofinansowania przez pracodawcę.

- ZTM wykazało się bardzo dużą elastycznością. Bilety będzie można doładować zarówno w Punkcie Obsługi Klienta, jak i na miejscu - w restauracji. Zarząd zaproponował nam, że pracownik ZTM może przyjechać do lokalu i doładować wszystkie karty pracowników za jednym razem. To bardzo wygodne - mówi Magdalena Kosińska, zastępca dyrektora restauracji Wiking. 

Dodaje że każdy pracownik w ramach stosunku pracy może skorzystać z dofinansowania. - Większość pracowników skorzystała z tego przywileju - mówi. 

Wygodnie, ekonomicznie i proekologicznie

Obie strony - ZTM i restauracja - zapewniają, że to świetne rozwiązanie. Pracownicy sieci restauracji będą mogli zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i czas. Wybierając darmowy transport miejski, unikną korków dzięki buspasom i podróżom metrem. Zarząd firmy dodaje, że zdecydował się na taki krok, ponieważ ich pracownicy są dla nich ważni i cenni. 

Kolejnym elementem umowy jest proekologiczne myślenie - mniej samochodów osobowych na drogach, to mniej zanieczyszczeń.

- Przesiadając się z samochodu do tramwaju, metra czy autobusu przyczyniamy się także do ochrony środowiska. Jednym z pomysłów promowania takiego wyboru jest zaoferowanie pracownikowi dofinansowania przez pracodawcę zakupu biletów - tłumaczy rzecznik prasowy ZTM, Igor Krajnow.

Więcej firm?

ZTM zachęca również inne firmy do wprowadzenia takiego dodatku. "Taki bilet może być czymś, co wyróżni firmę spośród innych pracodawców" - czytamy na stronie zarządu. 

- Pracodawca sam może zdecydować, jakie będzie to dofinansowanie - częściowe czy całościowe - mówi Igor Krajnow w rozmowie z metrowarszawa.pl.

Rzecznik dodaje, że Zarząd Transportu Miejskiego obecnie prowadzi rozmowy z innymi pracodawcami, najemcami oraz hotelami. Każdy z nich bez względu na ilość zatrudnionych pracowników może nawiązać współpracę z ZTM.

Co myślisz o takim dodatku? Podziel się swoją opinią. Napisz do nas na metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Jechaliśmy świątecznym wagonem metra. "Jak wjeżdżał na peron, było słychać 'WOW'!" [WIDEO]

Więcej o: