Duże zmiany w działaniu strefy "Pocałuj i leć" na Lotnisku Chopina. "7 minut na postój to za mało"

Lotnisko Chopina wprowadza zmiany zasad funkcjonowanie strefy "Kiss & Fly". Od 2 stycznia zniknie między innymi 30-minutowe ograniczenie między kolejnymi podjazdami.

Jak informuje Lotnisko Chopina, wprowadzone zostaną jasne zasady dotyczące obsługi osób niepełnosprawnych i o ograniczonej sprawności ruchowej (PRM), a także dodatkowy system ułatwiający szybszy wyjazd ze Strefy "Kiss & Fly", czy też możliwość dokonania opłaty „zbliżeniowo” bez konieczności wysiadania z samochodu.

"Ze względu trudności w poruszaniu się lub konieczność wyjęcia i rozłożenia specjalistycznych wózków, lub urządzeń wspomagających poruszanie się, wyjście z samochodu może zająć więcej niż 7 minut. Dlatego w takich przypadkach umożliwiliśmy przedłużenie pobytu w strefie Kiss & Fly do 20 minut" - informuje Lotnisko Chopina.

Sprawniejszy wyjazd ze strefy

Ponadto w strefie "Kiss & Fly" zainstalowane zostały dodatkowe systemy ułatwiające korzystnie z niej przez kierowców. Na wjeździe i wyjeździe ze strefy znajdują się kamery odczytujące tablice rejestracyjne samochodów. Dzięki temu samochody, które nie przekroczyły 7 minut, a ich tablice są czytelne i czyste, zostaną automatycznie wypuszczone.

Dodatkowym rozwiązaniem ułatwiającym pasażerom wyjazd sprzed terminala jest możliwość opłacenia biletu o wartości do 50 zł bezpośrednio przy szlabanie dzięki urządzeniom Pay Pass (w przypadku wyższych kwot konieczne będzie skorzystanie z kas znajdujących się przed terminalem).

Znika ograniczenie 30 minut

Zlikwidowane zostaje 30 minutowe ograniczenie pomiędzy kolejnymi, darmowymi wjazdami do strefy "Kiss & Fly". W jego miejsce wprowadzony został limit darmowych wjazdów w ciągu jednej doby - będzie to pięć bezpłatnych wjazdów.

„Uruchomienie strefy 'Kiss & Fly' na Lotnisko Chopina w Warszawie było strzałem w dziesiątkę. Wraz z nowym rokiem wprowadzamy szereg udogodnień, o które pytali i prosili nasi Pasażerowie" - powiedział Hubert Wojciechowski, dyrektor marketingu i PR Lotniska Chopina.

„Z naszej obserwacji wynika, że zdecydowana większość kierowców mieści się w czasie 7 bezpłatnych minut dostępnych w strefie 'Kiss & Fly'” - podsumowuje rok działania strefy Wojciechowski.

Które rozwiązania komunikacyjne w Warszawie nie działają lub należałoby ulepszyć? Napisz do nas: metrowarszawa@agora.pl

Wild: Lotniska Chopina zostanie wyłączone dla ruchu cywilnego

Więcej o: