Piaseczno. Próbował ukraść zabytkowego forda, ale popełnił błąd. To zaskoczyło nawet policjantów

Nietypowa kradzież, jej przebieg i ustalenia zaskoczyły nawet policjantów z wieloletnim stażem, którzy widzieli już niejedno. Mężczyzna chciał ukraść zabytkowego forda, przy samochodzie zostawił portfel z dowodem.

W podziemnym garażu na zamkniętym osiedlu mieszkaniowym w Piasecznie doszło do próby kradzieży samochodu. Łupem 28-letniego złodzieja  stać się miał zabytkowy, bo ponad 40-letni ford.

Zostawił dowód osobisty

Sprawca pokonał zamki, jednak przy próbie uruchomienia pojazdu, został zaskoczony przez jednego z mieszkańców osiedla. O zdarzeniu poinformowano oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie, który wysłał na osiedle piaseczyńskich patrolowców.

Policjanci nie mieli tu trudności z identyfikacją osoby podejrzewanej, bowiem na miejscu przy fordzie, złodziej zgubił swój portfel z dowodem osobistym i adresem zamieszkania.

Był pod wpływem narkotyków

28-latek trafił do policyjnej celi. Badanie wykazało, że w trakcie próby kradzieży znajdował się on pod wpływem środków odurzających, które również zostały ujawnione przez policjantów w jego miejscu zamieszkania.

Mężczyzna może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Byłeś świadkiem wypadku lub niepokojącego zdarzenia w mieście? Napisz do nas: metrowarszawa@agora.pl

Rasistowski atak na meczet. Ośrodek udostępnił nagranie z monitoringu [WIDEO]

Więcej o: