Radny przejęty widokiem kikutów drzew na Jasnej w Warszawie. "Przyprawił mnie o palpitacje serca"

Radny Grochowa przejął się widokiem kikutów drzew, które zastał podczas spaceru ulicą Jasną w Warszawie. "Jakiś miejski esteta wyciął drzewa na ulicy Jasnej pozostawiając takie kikuty" - komentuje.

"To, co zobaczyłem na ulicy Jasnej przyprawiło mnie o palpitacje serca" - pisze na Facebooku radny Grochowa, Marek Piotr Borkowski. Podczas spaceru ulicą Jasną w centrum Warszawy zauważył kikuty drzew. Widok go przeraził.

"Jakiś miejski esteta wyciął drzewa na ulicy jasnej pozostawiając takie kikuty" - komentuje na Twitterze.

Troglodyci bez wrażliwości

Sprawą przejął się również Jan Śpiewak, który umieścił na Twitterze zdjęcie ulicy Jasnej "przed i po". Jeszcze niedawno przy ul. Jasnej rosły wysokie drzewa. 

"Tak giną w Warszawie drzewa. Za rządów HGW ponad ćwierć miliona dorosłych drzew wycięto. Warszawą rządzą troglodyci bez żadnej wrażliwości" - komentuje.

Z jakich powodów miasto ścięło korony? Pytanie skierowaliśmy do Urzędu Dzielnicy Śródmieście

Drzewa obumarłe

Jedno z drzew, jak pokazują zdjęcia Jana Śpiewaka, jest mocno nachylone. Mogło więc zostać ścięte ze względów bezpieczeństwa? Jak zauważa radny Borkowski, tylko jedno drzewo jest tam mocno wygięte. 

Biuro prasowe urzędu poinformowało, że dwa wycięte drzewa to jesiony. Ich oględziny odbyły się w październiku tego roku. Stwierdzono wtedy, że są one obumarłe, mogą również stanowić zagrożenie dla ludzi i mienia. Jedno z drzew było ponadto pęknięte, w dodatku wysunięte niebezpiecznie w stronę jezdni, co mogło skutkować jego obaleniem na ulicę. - W pęknięciu widoczny był mursz i owocniki grzybów patogennych powodujących rozkład drewna wewnętrznego - informuje Łukasz Zakrzewski z urzędu dzielnicy.

Jak dodaje, pnie drzew również zostaną usunięte. Zostanie to zrobione na początku stycznia. W miejscu starych jesionów zostaną zasadzone nowe drzewa - lipy drobnolistne. Do 30 maja 2018 r. powinniśmy zobaczyć przy Jasnej.

AKTUALIZACJA: Biuro prasowe poinformowało w piątek, że pozostałości po drzewach już zostały usunięte z ul. Jasnej.

Coś się dzieje w Warszawie, co Cię zaniepokoiło? Napisz do nas i wyślij zdjęcia: metrowarszawa@agora.pl

Karpie w foliowej reklamówce i bez wody. Tak sprzedaje się żywe ryby w Warszawie [WIDEO]

Więcej o:
Komentarze (22)
Wycinka drzew Warszawa. Radny przejęty widokiem kikutów drzew na Jasnej
Zaloguj się
 • to_ja_dziki-9876543210

  Oceniono 43 razy 7

  a ja jak słyszę lub czytam o Śpiewaku w mediach Agory, to dostaję wyrzygu.
  Piszecie o nim jakby facet (o urodzie miłośnika małych chłopców) był co najmniej Zbawicielem Warszawskim. I jeszcze jedno. Kto jest od niego zależny? On od Was czy Wy od niego???

 • kon19

  Oceniono 16 razy 4

  Już 45 lat temu uczono mnie, że określenie palpitacje dotyczy serca. Nie ma więc palpitacji wątroby itd. Może i Pan Radny się dowie. A co do P. Śpiewaka? Cóż, każda okazja dobra, żeby się polansować. Oczywiście na przeprosiny nie mamy co liczyć. Tylko po co GW tak pracuje na jego popularność. Kto to robi i dlaczego.

 • irishrem

  Oceniono 4 razy 2

  Panie Śpiewak, teraz musi pan wydusić; przepraszam !

 • jego-wysokosc

  Oceniono 10 razy 2

  Obu panów obrońców przyrody nie było na protestach przeciwko wycince Puszczy Białowieskiej czy może akurat nie mogli z powodu palpitacji?

 • alamar3

  Oceniono 6 razy 2

  Jedno to co pis zrobil a drugie to teraz wszedzie ci drwale czy jak oni sie nazywaja przekonuja innych robiac za "specjalistow" ze konieczne jest wycinanie spruchnialych itp. galezi drzew co kompletna bzdura rezultatem jest smierc drzew i takie widoki jak na zdjeciu, jest to bardzo powszechne w calym kraju i mnie to b. wkurza.

 • sacc77

  Oceniono 30 razy 2

  Ciekawe co i jak by Śpiewak śpiewał gdyby któreś z tych pochylonych drzew w końcu padło komuś na samochód lub bezpośrednio na człowieka.
  Jakież by wtedy były pienia na temat bezmózgiego Ratusza, który dopuścił do zdarzenia.
  HGW nie jest z mojej bajki i uważam ją za szkodnika ale Śpiewak to kwintesencja hispstera celebryty zajmującego się wczystkim i wszystko krytykującego bez znajomości stanu rzeczy.

 • samochodemwszedzie

  Oceniono 4 razy 0

  Jak sie śpiewakowi nie podoba to może sie przenieść nawet do dżungli może nawet tam sie przeniesie całe kidprotect ale w mieście jak takie martwe drzewo zwali sie na auta to nie śpiewak będzie za to bulił!

 • senseiek

  Oceniono 4 razy 0

  Drzewa są pochylone, bo to efekty wichur... ich górna cześć się złamała i spadła na ulice.. przyjechali strażacy i ucięli w takim miejscu, żeby zabrać ta ułamaną cześć. Dużą cześć roślin może się odrodzić po takim cieciu (wypuści z pniaka nowe pędy na wiosnę). One nawet potrafią się odrodzić po przecięciu na dwa, i gdy wsadzi się ta druga ucięta cześć do ziemi, Ja tak robię z drzewkami aronii.

 • senseiek

  Oceniono 2 razy 0

  Drzewa sa pochylone, bo to efekty wichur... ich górna cześć się złamała i spadła na ulice.. przyjechali strażacy i ucięli w takim miejscu, żeby zabrać ta ułamaną cześć. Dużą cześć roślin może się odrodzić po takim cieciu (wypości z pniaka nowe pędy na wiosnę). One nawet potrafią się odrodzić po przecięciu na dwa, i gdy wsadzi się ta druga ucięta cześć do ziemi, Ja tak robię z drzewkami aronii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX