Najpierw pl. Piłsudskiego, teraz Pałac Ślubów? Miasto może stracić kolejny miejski obiekt

Jak donosi Radio Zet, dyrektor Zamku Królewskiego,były współpracownik ministra Macierewicza, prof. Wojciech Fałkowski chce przejąć od miasta Pałac Ślubów. Urząd miasta: Kolejna próba zawłaszczenia.

W warszawskim Pałacu Ślubów mieści się najpopularniejszy w stolicy Urząd Stanu Cywilnego. Jak ustaliło Radio ZET, Pałac Ślubów chce przejąć dyrektor Zamku Królewskiego, prof. Wojciech Fałkowski. Jak informuje serwis informacyjny, to były współpracownik ministra obrony Antoniego Macierewicza.

Kolejna próba zawłaszczenia

Według profesora Fałkowskiego, za przejęciem Pałacu Ślubów przez Zamek Królewski przemawiają argumenty historyczne oraz potrzeba scalenia kolorystyki i iluminacji fasady budynku od strony Wisły

Czytaj więcej: PiS zdecydował: pl. Piłsudskiego będzie terenem zamkniętym. Miasto: Skandal. Kuriozalne uzasadnienie

Urząd miasta twierdzi, że to kolejna, po pl. Piłsudskiego, próba zawłaszczenia przez administrację rządową przestrzeni należącej do warszawiaków. Przypomina, że Pałac Ślubów został odbudowany po wojnie jako oddzielny od Zamku Królewskiego budynek.

- Do miasta nie wpłynęło żadne pismo w tej sprawie. Liczymy na to, że to wyłącznie medialne zapowiedzi. Myślę, że mieszkańcy nie chcieliby oddawać tego miejsca - informuje Agnieszka Kłąb, rzecznik miasta.

Czy to możliwe, żeby przejąć Pałac Ślubów? - Niemożliwe wydawało się też przejęcie pl. Piłsudskiego, ale jednak się im udało. Oficjalnie żaden dokument w tej sprawie do nas nie wpłynął - dodaje Kłąb.

Na razie nie wiadomo, w jaki sposób dyrektor chce przejąć pałac od ratusza.

Czy uważasz, że miasto zmieniło się od przejęcia rządów przez PiS? Na lepsze, a może na gorsze? Napisz do nas: metrowarszawa@agora.pl.

Więcej o: