Wydarzenia w Warszawie - weekend. Mapping w Wilanowie, śledzik po warszawsku

W ten weekend już Wigilia. Ale nie samymi świętami człowiek żyje - zobaczcie, co jeszcze można będzie robić w Warszawie!

Piątek 22 grudnia

Klancyk Gra Opowieść Wigilijną Feat. Paweł Szamburski

Zapraszamy na naszą wersję Opowieści wigilijnej, która połączy duchy Dickensa z formą improwizowanego poematu dygresyjnego. Będą więc historie złych ludzi opowiedziane wierszem powstającym na żywo, w głowach improwizatorów Klancyka. Duchy pomoże przywołać publiczność, a całość muzyką uatrakcyjni multiinstrumentalista Paweł Szamburski.

Klancyk jest jedną z pionierskich grup improwizacji komediowej w Polsce. Autorskie komediowe spektakle grupy powstają na bieżąco, bez przygotowania i są zainspirowane podpowiedzią publiczności można oglądać w warszawskich klubach od 2006 roku.

Klub Komediowy, ul. Nowowiejska 1, godz. 20. Bilety za 35/25 zł (ulga przysługuje uczniom i studentom, seniorom oraz aktualnym studentom Szkoły Impro)

Śledzik po warszawsku

Dzień przed Wigilią nie będziemy próżnować. Razem z Yorüba i NuCasa zapraszamy do nowej, sekretnej przestrzeni Nieba na hedonistyczną podróż po nieśmiertelnych housowych klasykach i nowiutkich muzycznych perełkach. Widzimy się na górze, w Piekle nad Niebem.

Niebo, Nowy Świat 21 (w podwórku), start o 22. Wejście 20 zł, lista FB 0 zł całą noc

Vintage Christmas Party w Beero!

22 grudnia Beero stanie się najbardziej świątecznym i oldschoolowym miejscem na mapie Warszawy! Będą tańce, będą śpiewy, Elfy, Mikołaj, światełka i alkohol. Nie będzie jednak barszczu, nie będzie uszek, pierogów ani karpia, ale spokojnie - przecież tym nacieszycie się dwa dni później.
Wpdnij do nas i wykrzycz całemu światu LAST CHRISTMAS I GAVE YOU MY HEART!

Zagramy wszystko co najlepsze - będą hity świąteczne, będą też klasyki dnia codziennego. Znacie nas, wiecie czego się spodziewać.

Beero, start o 22. Wstęp 10 zł, osoby w świątecznych swetrach wchodzą za darmo.

Sobota 23 grudnia

Świąteczny Targ Śniadaniowy

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia  zjemy wspólne świąteczne śniadanie w Forcie Sokolnickiego! Tego dnia chcielibyśmy złożyć Wam życzenia, porozmawiać i w tym świątecznym szaleństwie znaleźć chociaż chwilę na to, by odpocząć przy wspólnym śniadaniowym stole.

Będzie można również zrobić ostatnie świąteczne zakupy. Nasi Wystawcy będą czekać ze swoimi flagowymi produktami i daniami, ale nie zabraknie też typowo bożonarodzeniowych przysmaków. Jeśli więc nie macie czasu na przygotowywanie świątecznych potraw - znajdziecie je na Targu Śniadaniowym w Forcie Sokolnickiego!

Nie zabraknie też atrakcji, warsztatów i zabaw dla dzieci!

Targ Śniadaniowy w Forcie Sokolnickiego
Park Żeromskiego, ulica Czarnieckiego 51
Godziny: 9-15

Mappingi w Muzeum Pałacu w Wilanowie

Są takie wieczory w Wilanowie, kiedy fasada pałacu zmienia się nie do poznania... Nie ma na niej wówczas charakterystycznego wilanowskiego żółcienia, można za to obserwować prawdziwą feerię barw i świateł połączonych z barokowymi dźwiękami – mappingi. Mapping to trójwymiarowy pokaz łączący światło, obraz i dźwięk. Jest wyświetlany na fasadzie pałacu i wykorzystuje jego elementy architektoniczne do stworzenia iluzji ożywionego budynku. Podczas mappingów w oknach pałacowych pojawiają się król Jan III i królowa Marysieńka, widzowie są świadkami m.in. wjazdu orszaku oraz pokazu tańców dworskich.

Zapraszamy w soboty i niedziele.
17.30 – "Bajka o królewskiej wydrze"
18.30 – "Powrót króla" 
19.30 – "W Wilanowie król jest jeden”
20.30 – "Bajka o królewskiej wydrze"
Jeden pokaz trwa ok. 15 minut.

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Stanisława Kostki Potockiego 10/16

Fajer

Lider zespołu Kapela Spod Stołu, siła sprawcza całego zamieszania, gitarzysta, wokalista, konferansjer i koszulka w paski. Kocha śpiewać wspólnie z publicznością, czemu daje wyraz na każdym kroku. Fajer i Kapela Spod Stołu to przedsięwzięcie szantowe mające na celu rozbawienie i "rozśpiewanie" jak największej liczby słuchaczy, w jak najkrótszym czasie, przy jak najmniejszych stratach zarówno własnych, organizatora, jak i publiczności.

Gniazdo Piratów, ul. Ogólna 5, godz. 22. Wstęp bezpłatny

Więcej o: