Niektórzy nie otrzymają paczek na święta. Pracownik firmy kurierskiej kradł przesyłki

Policja w Piasecznie zatrzymała mężczyznę, który oskarżony został o kradzież przesyłek. Był pracownikiem firmy kurierskiej.

Wydział kryminalny z Piaseczna poinformował, że zatrzymał pracownika jednej z firm kurierskich, którego podejrzewa się o systematyczne okradanie powierzonych mu paczek.

Znikające paczki

Kryminalni z Piaseczna już od jakiegoś czasu dostawali zgłoszenia o kradzieżach paczek.

Przesyłki były otwierane, a ich zawartość kradziona. Policjanci prowadzili w tej sprawie śledztwo. Trop zaprowadził ich do jednej z rozdzielni pocztowych. Okazało się, że obrali dobry kierunek.

Na gorącym uczynku

Tuż przed przybyciem funkcjonariuszy do wytypowanego punktu kurierskiego, doszło do kolejnej kradzieży. Tym razem z jednej z paczek wyciągnięto zegarek. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zatrzymali 22-letniego obywatela Ukrainy, pracownika firmy. Mężczyzna trzymał w dłoni skradziony przedmiot. 

Podczas przeszukiwania jego miejsca pracy okazało się, że znajdują się tam również rzczy, które wcześniej zginęły z innych paczek. Wśród nich m.in. kosmetyki, biżuteria czy telefony komórkowe. 

Policjanci podejrzewają 22-latka o dokonanie łącznie 69 kradzieży. 

Mężczyzna w areszcie

Funkcjonariusze z Piaseczna wystąpili do prokuratury o tymczasowe aresztowanie oskarżonego. Sąd przychylił się do tego wniosku - mężczyzna trafił do aresztu. 22-latek spędzi tam trzy miesiące.

Jeśli mężczyzna okaże się winny, grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności. 

Co myślisz o tej historii? Podziel się swoim zdaniem. Napisz napisz do nas na metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku.

Tajemnicze rozbłyski nad Warszawą. "To rutynowe badania"

Więcej o: