Hałas w Sylwestra. Ratusz podjął ważną decyzję w sprawie fajerwerków

Kwestia fajerwerków podczas Sylwestra od lat wzbudza wiele emocji. W tym roku Urząd m.st. w Warszawie podjął w tej sprawie ważną decyzję. Co się zmieni?

Podczas tegorocznego sylwestra miejskiego w Warszawie, tak jak co roku zobaczymy fajerwerki. Wprowadzono jednak pewną zmianę. 

Fajerwerki w Sylwestra

Do tej pory pokazy fajerwerków organizowane przez urząd miasta trwały kilkanaście minut. W tym roku będzie inaczej. Pokaz będziemy oglądać tylko przez trzy minuty. Organizatorzy imprezy na placu Bankowym chcą się skupić na pokazie wizualnym, nie efektach dźwiękowych. 

Problem fajerwerków

Skrócenie czasu przeznaczonego na fajerwerki jest odpowiedzią na liczne protesty warszawiaków. Wielu z nich jako argument podaje dobro zwierząt, które co roku przeżywają gehennę z powodu huku i błysków. 

Informację o skróconym pokazie potwierdził w rozmowie z metrowarszawa.pl rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk.

Zamknięte parkingi i ulice

Urząd miasta poinformował także, że w związku z organizacją tegorocznego miejskiego Sylwestra wiele ulic zostanie zamkniętych. Czasowo znikną także niektóre miejsca parkingowe. Zmiany zaczną się już w środę. Niektóre potrwają aż do 7 stycznia. 

Czytaj więcej: Ogromne zmiany w związku z miejskim Sylwestrem. Zamknięte parkingi i ulice już od środy

Sylwester na placu Bankowym

Warszawski sylwester tradycyjnie odbywa się w różnych przestrzeniach miasta. Wcześniej organizowany był m.in. na placu Zamkowym, pl. Piłsudskiego, pl. Konstytucji, pl. Defilad oraz na błoniach Stadionu Narodowego. Rok 2018 przywitamy na placu Bankowym.

O nowej lokalizacji urząd miasta powiadamiał przede wszystkim mieszkańców: W związku z tym, że jesteście Państwo sąsiadami tego wydarzenia, pragniemy poinformować Was o nim w pierwszej kolejności.

"Zdajemy sobie sprawę, że przygotowania związane z montażem sceny, próbami oraz samą zabawą witającą nowy 2018 rok mogą wiązać się z pewnymi niedogodnościami. Z góry za nie przepraszamy i będziemy dokładać wszelkich starań, aby były jak najmniej dotkliwe" - napisano w liście z Urzędu Miasta.

Co myślisz o tych zmianach? Podziel się swoją opinią. Napisz do nas na metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku.

Tajemnicze rozbłyski nad Warszawą. "To rutynowe badania"

Więcej o: