Ogromne zmiany w związku z miejskim Sylwestrem. Zamknięte parkingi i ulice już od środy

Urząd miasta poinformował, że w związku z organizacją tegorocznego miejskiego Sylwestra wiele ulic zostanie zamkniętych. Czasowo znikną także niektóre miejsca parkingowe. Zmiany zaczną się już w środę.

Nowy Rok powitamy w tym roku na warszawskim placu Bankowym. W związku z tym będziemy musieli zmierzyć się z dużymi utrudnieniami komunikacyjnymi. Zaczną się już w środę. Niektóre potrwają aż do 7 stycznia. 

Zamknięte parkingi

Urząd informuje, że już teraz zamknięte zostały miejsca parkingowe na pl. Bankowym. Będą wyłączone z użytku do 7 stycznia. Nie zaparkujemy również przed budynkiem Ratusza m.st. Warszawy (od 28 września do 2 stycznia). 

Zmiany od środy

Przez organizację Sylwestra nie pojedziemy niektórymi ulicami w okolicy pl. Bankowego. Część zmian wprowadzono już teraz, część będzie obowiązywać od środy, 20 grudnia. 

Do 5 stycznia zamknięta dla ruchu będzie jezdnia po południowej stronie pl. Bankowego. Nie można skręcić z ul. Marszałkowskiej lub pl. Bankowego w ul. Elektoralną lub wyjechać z ul. Przechodniej na Marszałkowską.

Od środy (od godz. 0.01) do 3 stycznia (do północy) zamknięte dla ruchu będą ulice:

 • ul. Elektoralna od Przechodniej do Orlej,
 • ul. Przechodnia od Elektoralnej do drogi wewnętrznej przed Teatrem Capitol, (utrzymany będzie dojazd do parkingów podziemnych pod budynkami pl. Bankowy 1 i Marszałkowska 115).

Ponadto w tym samym czasie wprowadzony zostanie zakaz parkowania po obu stronach na ul. Elektoralnej na odcinku ok. 80 m od ul. Przechodniej; po stronie północnej zakaz zatrzymywania będzie obowiązywał do ul. Orlej. Na odcinku od ul. Orlej do miejsca zamknięcia będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy.

Zmiany w ruchu w Sylwestra

Kolejne zmiany będą obowiązywać od 31 grudnia (od godz. 15:00).

Do 1 stycznia (do godz. 6.00) zamknięte dla ruchu będą ulice:

 • pl. Bankowy i ul. Marszałkowska od ul. Królewskiej (możliwy wyjazd z pl. Żelaznej Bramy w kierunku ul. Królewskiej),
 • al. „Solidarności” od Wisłostrady do al. Jana Pawła II (uwaga, dojazd do posesji będzie dopuszczony od al. Jana Pawła II do ul. Orlej; wjechać w al. „Solidarności” z al. Jana Pawła II będzie można tylko od strony Hal Mirowskich; od godz. 15.00 będzie możliwość wyjazdu poprzez ul. Długą),
 • ul. gen. W. Andersa na odcinku od Nowolipki do pl. Bankowego.
   

Utrudnione parkowanie w Sylwestra

31 grudnia (od godz. 0:01) w Warszawie może być także trudno z zaparkowaniem lub zatrzymaniem auta.

Do 1 stycznia (do północy) będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się (znak B-36) wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela (tablica T-24) na ulicach:

 • ul. Marszałkowskiej na odcinku od pl. Żelaznej Bramy do pl. Bankowego,
 • ul. Senatorska na odcinku od Bielańskiej do pl. Bankowego,
 • al. „Solidarności” na odcinku od ul. Orlej do pl. Bankowego oraz od ul. Długiej do pl. Bankowego,
 • gen. W. Andersa od wjazdu do Komendy Stołecznej Policji do pl. Bankowego.

Taki sam zakaz będzie obowiązywał na ul. Senatorskiej na odcinku od ul. Bielańskiej do pl. Bankowego - tam potrwa jednak od 31 grudnia (od godz. 10.00) do 1 stycznia (do godz. 24.00).

Od 31 grudnia (od godz. 18:00) do 1 stycznia (do godz. 4:00) nie zatrzymamy się także na ul. M. Anielewicza na odcinku od Karmelickiej do gen. W. Andersa oraz na Al. Jerozolimskich od ul. Żelaznej do T. Chałubińskiego.

Sylwester 2017 na pl. Bankowym

Warszawski sylwester tradycyjnie odbywa się w różnych przestrzeniach miasta. Wcześniej organizowany był m.in. na placach Zamkowym, Piłsudskiego, Konstytucji, Defilad oraz na błoniach Stadionu Narodowego. Rok 2018 przywitamy na placu Bankowym.

O nowej lokalizacji urząd miasta powiadamiał przede wszystkim mieszkańców: "W związku z tym, że jesteście Państwo sąsiadami tego wydarzenia, pragniemy poinformować Was o nim w pierwszej kolejności".

"Zdajemy sobie sprawę, że przygotowania związane z montażem sceny, próbami oraz samą zabawą witającą nowy 2018 rok mogą wiązać się z pewnymi niedogodnościami. Z góry za nie przepraszamy i będziemy dokładać wszelkich starań, aby były jak najmniej dotkliwe" - napisano w liście z Urzędu Miasta.

Co myślisz o tych zmianach? Podziel się swoją opinią. Napisz do nas na metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Jechaliśmy świątecznym wagonem metra. "Jak wjeżdżał na peron, było słychać 'WOW'!" [WIDEO]

Więcej o:
Komentarze (10)
Zmiany w ruchu Sylwester 2017 Warszawa. Zamknięte parkingi i ulice
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 19 razy 9

  Każdy ma swój gust, ale dla mnie to trzeba mieć fest zryty łeb, żeby stać parę godzin na zimnym placu, sączyć ukradkiem niczym nieletni uczniak piwo czy inny alkohol z maskującej flaszkę torebki, a w międzyczasie stać parę razy po parę minut w kolejce do Toi Toia.

  Bo jakby się nieco zastanowić, to można dojść do wniosku, że już 2 tysiące lat temu Rzymianie mieli WYŻSZY poziom urządzanych dla ludu igrzysk ...

 • zenith700

  Oceniono 9 razy 5

  Trzeba być zupełnym imbecylem, żeby organizować taką imprezę na Pl. Bankowym! Czy ktoś kto podjął taką decyzję nie zastanowił się, że to sparaliżuje duży kawałek miasta?!? Tam krzyżują się dwa duże szlaki komunikacyjne - wzdłuż i w poprzek Wisły! Czy naprawdę nie ma w Warszawie lepszych lokalizacji? Nawet nieśmiertelny Pl. Konstytucji jest lepszy, nie mówiąc o błoniach Stadionu Narodowego...

 • wagadudu

  Oceniono 5 razy 5

  Jaro będzie się bawił na Placu Piłsudskiego. Sam.... Albo z wojewodą i kotem... Nie podjęto jeszcze decyzji...

 • samochodemwszedzie

  Oceniono 12 razy 2

  Co za debilstwo to przecież sie nie będzie dało nawet na tego sylwestra dojechać!

 • sacc77

  Oceniono 15 razy 1

  No niech mnie ktoś spróbuje przekonać ze tępa krowa oraz jej cielak w ZDM sa normalni i potrafią myśleć...

 • sacc77

  Oceniono 4 razy 0

  Dlaczego ta tępa krowa nie zorganizuje ogólnomiejskiego sylwestra u siebie pod oknami w Wawrze i nie sparaliżuje TAM komunikacji ludziom?

 • shtalman

  Oceniono 12 razy 0

  Sorry, ale kto obchodzi Sylwestra? Trzeba być wolskim kretynem żeby to robić

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX