Rodzice zszokowani. Dzieci ze szkoły na Białołęce miały czytać "opis stosunku z podstarzałym nauczycielem"

Uczniowie szkoły podstawowej nr 231 na Białołęce miały na lekcji przeczytać m.in. "opis stosunku, jaki odbywa Bella z podstarzałym nauczycielem Franciszkiem". Jak pisze tvnwarszawa.pl, szkoła wyjaśnia sytuację.

Dwie klasy czwarte ze szkoły na Białołęce, według informacji tvnwarszawa.pl, miały otrzymać lekturę, w której znajdował się m.in. "opis stosunku, jaki odbywa Bella z podstarzałym nauczycielem Franciszkiem".

Jak pisze portal, ok. 30 stron treści dzieci otrzymały od nauczycielki języka polskiego z poleceniem przeczytania do 29 stycznia.

Lekturę zauważyła jedna z matek, która opisała sprawę na Facebooku. Chodzi o Szkołę Podstawową nr 231 im. gen. Mariusza Zaruskiego przy ul. Juranda ze Spychowa.

 

Szkoła wyjaśnia sytuację

Dyrekcja szkoły zapewniła tvnwarszawa.pl, że "podjęła działania mające na celu wyjaśnienie zaistniałej sytuacji, w wyniku której uczniowie jednej z klas czwartych otrzymali zamiast lektury materiały o niewłaściwej treści".

Szkoła poinformowała rodziców uczniów. Jak dodała wicedyrektor Małgorzata Słowik, sprawa ma być rozstrzygnięta między szkołą a rodzicami. Nie chce także jej nagłaśniania.

Komisja ds. reprywatyzacji. Nagle Jaki przerywa przesłuchanie. "Katastrofa budowlana"

Więcej o: