Atak na muzułmański ośrodek. Policja zatrzymała podejrzanego. 34-latek ma już sporo na sumieniu

Policja z Ochoty zatrzymała 34-latka, który miał zniszczyć szyby w Ośrodku Kultury Muzułmańskiej w Warszawie. W jego domu znaleziono też ulotki nawołujące do nienawiści na tle różnic wyznaniowych. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Policjanci z Ochoty zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wybicie szyb w Ośrodku Kultury Muzułmańskiej przy al. Bohaterów Września 23. Okazało się, że jest już poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu za kradzież.

Podczas przeszukania w jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli także ulotki nawołujące do nienawiści na tle różnic wyznaniowych.

Do ataku na ośrodek doszło w nocy z 26 na 27 listopada. Jak informowali jego pracownicy, budynek został obrzucony odłamkami betonu oraz kamieniami. Uszkodzono kilka szyb. - Nasza świątynia padła ofiarą ksenofobicznego i rasistowskiego ataku - stwierdzili przedstawiciele OKM.

Mężczyzna miał działać sam

34-latek został zatrzymany kilka dni temu na Pradze-Południe. Usłyszał zarzuty  uszkodzenia mienia o charakterze chuligańskim oraz posiadania ulotek nawołujących do nienawiści na tle różnic wyznaniowych w celu ich rozpowszechniania. - Nie ma informacji, żeby ktoś jeszcze był zamieszany to przestępstwo - mówi podkom. Edyta Wisowska, oficer prasowy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa III.

Zgodnie z nakazem mężczyzna został doprowadzony do aresztu śledczego. 34-latek był już wcześniej zatrzymywany za uszkodzenie mienia, narkotyki oraz kradzież z włamaniem. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu pięć lat pozbawienia wolności.

Rasistowski atak na meczet. Ośrodek udostępnił nagranie z monitoringu [WIDEO]

Więcej o: