Tego nie możesz robić, jeśli jesteś w PiS. Partia właśnie wyrzuciła swojego burmistrza

Zarząd warszawskiego okręgu PiS usunął z partii burmistrza Włoch Michała Wąsowicza. Powód? "Długotrwały brak lojalności". Polityk twierdzi jednak, że decyzja to efekt "wewnętrznej walki", a uzasadnienie jest "pisane na siłę".

Warszawskie Prawo i Sprawiedliwość usunęło ze swoich szeregów Michała Wąsowicza, wieloletniego burmistrza dzielnicy Włochy. Dlaczego? Uzasadnienie nie daje jasnej odpowiedzi na to pytanie.

W oświadczeniu podpisanym przez prezesa Zarządu Okręgu Mariusza Kamińskiego (byłego szefa CBA i ministra bez teki w obecnym rządzie) czytamy, że to skutek "długotrwałego braku lojalności" polityka. Zarząd podjął decyzję jednogłośnie.

Jak możemy przeczytać na stronie warszawskiego PiS, pozbawienie polityka członkostwa to konsekwencja "utraty zaufania władz warszawskiej organizacji do burmistrza, który od dłuższego czasu kontestował program PiS oraz kwestionował ustalenia organów statutowych partii".

Wewnętrzna walka?

Tymczasem Wąsowicz w rozmowie z tvnwarszawa.pl twierdzi, że usunięcie go to efekt wewnętrznej walki, jaką prowadzi wiceburmistrz Christian Młynarek. - Uzasadnienie uchwały jest kuriozalne, pisane na siłę - mówi portalowi.

O kulisach spięcia z zastępcą polityk pisał na swoim Facebooku. "Zostałem właśnie postawiony przez Christiana Młynarka, mojego współpracownika, w bardzo trudnej sytuacji" - twierdzi Wąsowicz. Chodzi m.in. o rzekome ataki personalne burmistrza na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 94.

Innym elementem sporu na linii Wąsowicz - PiS miały być próby odwołania przez opozycję przewodniczącego rady dzielnicy Andrzeja Krupińskiego. Zdaniem PiS, burmistrz nie bronił swojego partyjnego kolegi. Ten odpowiada, że nie miał na decyzję żadnego wpływu.

- Legitymizuje swoimi decyzjami próby nielegalnego odwołania przewodniczącego - twierdzi Młynarek w rozmowie z tvnwarszawa.pl. Ponadto jego zdaniem, "mamy do czynienia z atakami na społeczność szkolną, podpuszczaniem rodziców przeciwko dyrekcji".

Wąsowicz i Młynarek

Wąsowicz rządzi Włochami już 11 lat. Na stronie warszawskiego PiS nie dowiemy się o nim wiele. Pod jego nazwiskiem widnieje jedynie "Lorem ipsum dolor sit amet...", czyli używany od stuleci zlepek łacińskich (i wyglądających na takie) słów, demonstrujący kroje pisma.

Więcej możemy tam przeczytać o wiceburmistrzu Młynarku. Ma 29 lat, jest z wykształcenia prawnikiem. Jego główne obszary działalności to m.in. polityka mieszkaniowa, infrastruktura, ochrona środowiska.

Czy urzędy w Warszawie działają tak, jak powinny? Wiesz o jakichś nieprawidłowościach, napisz do nas: metrowarszawa@agora.pl

Komisja ds. reprywatyzacji. Nagle Jaki przerywa przesłuchanie. "Katastrofa budowlana"

Więcej o: