Tego nie możesz robić, jeśli jesteś w PiS. Partia właśnie wyrzuciła swojego burmistrza

Zarząd warszawskiego okręgu PiS usunął z partii burmistrza Włoch Michała Wąsowicza. Powód? "Długotrwały brak lojalności". Polityk twierdzi jednak, że decyzja to efekt "wewnętrznej walki", a uzasadnienie jest "pisane na siłę".

Warszawskie Prawo i Sprawiedliwość usunęło ze swoich szeregów Michała Wąsowicza, wieloletniego burmistrza dzielnicy Włochy. Dlaczego? Uzasadnienie nie daje jasnej odpowiedzi na to pytanie.

W oświadczeniu podpisanym przez prezesa Zarządu Okręgu Mariusza Kamińskiego (byłego szefa CBA i ministra bez teki w obecnym rządzie) czytamy, że to skutek "długotrwałego braku lojalności" polityka. Zarząd podjął decyzję jednogłośnie.

Jak możemy przeczytać na stronie warszawskiego PiS, pozbawienie polityka członkostwa to konsekwencja "utraty zaufania władz warszawskiej organizacji do burmistrza, który od dłuższego czasu kontestował program PiS oraz kwestionował ustalenia organów statutowych partii".

Wewnętrzna walka?

Tymczasem Wąsowicz w rozmowie z tvnwarszawa.pl twierdzi, że usunięcie go to efekt wewnętrznej walki, jaką prowadzi wiceburmistrz Christian Młynarek. - Uzasadnienie uchwały jest kuriozalne, pisane na siłę - mówi portalowi.

O kulisach spięcia z zastępcą polityk pisał na swoim Facebooku. "Zostałem właśnie postawiony przez Christiana Młynarka, mojego współpracownika, w bardzo trudnej sytuacji" - twierdzi Wąsowicz. Chodzi m.in. o rzekome ataki personalne burmistrza na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 94.

Innym elementem sporu na linii Wąsowicz - PiS miały być próby odwołania przez opozycję przewodniczącego rady dzielnicy Andrzeja Krupińskiego. Zdaniem PiS, burmistrz nie bronił swojego partyjnego kolegi. Ten odpowiada, że nie miał na decyzję żadnego wpływu.

- Legitymizuje swoimi decyzjami próby nielegalnego odwołania przewodniczącego - twierdzi Młynarek w rozmowie z tvnwarszawa.pl. Ponadto jego zdaniem, "mamy do czynienia z atakami na społeczność szkolną, podpuszczaniem rodziców przeciwko dyrekcji".

Wąsowicz i Młynarek

Wąsowicz rządzi Włochami już 11 lat. Na stronie warszawskiego PiS nie dowiemy się o nim wiele. Pod jego nazwiskiem widnieje jedynie "Lorem ipsum dolor sit amet...", czyli używany od stuleci zlepek łacińskich (i wyglądających na takie) słów, demonstrujący kroje pisma.

Więcej możemy tam przeczytać o wiceburmistrzu Młynarku. Ma 29 lat, jest z wykształcenia prawnikiem. Jego główne obszary działalności to m.in. polityka mieszkaniowa, infrastruktura, ochrona środowiska.

Czy urzędy w Warszawie działają tak, jak powinny? Wiesz o jakichś nieprawidłowościach, napisz do nas: metrowarszawa@agora.pl

Komisja ds. reprywatyzacji. Nagle Jaki przerywa przesłuchanie. "Katastrofa budowlana"

Więcej o:
Komentarze (14)
PiS wyrzucił swojego burmistrza. Bo "kontestował program". A ten na to: Kuriozalne uzasadnienie
Zaloguj się
 • Flow Groeg

  Oceniono 21 razy 15

  Nareszcie ,sami się pożerają (pisowski kanibalizm)

 • yasioo82

  Oceniono 14 razy 10

  Jak burmistrz smie wykonywac swoja prace!!
  Ma robic tylko i wylacznie to co komitet centralny rozkaze!!

 • hipis3308

  Oceniono 11 razy 9

  Pis im mordę lizał.Jedni warci drugich.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 6 razy 6

  To się sypie dokładnie tak samo jak AWS. Jakby teraz ludzie wyszli na ulice tak jak w obronie sądów kilka miesięcy temu, to PiS się z dnia na dzień rozpadnie. Ze statrchu przed paką.

 • eurotram

  Oceniono 4 razy 4

  "Więcej możemy tam przeczytać o wiceburmistrzu Młynarku. Ma 29 lat, jest z wykształcenia prawnikiem"

  Jakby tu powiedzieć... w kilku miastach (chyba także na stołkach prezydentów i burmistrzów) widziałem taką właśnie mieszankę w barwach PiS i można to opisać krótko: recepta na młodego,perfidnego sk...la z przerośniętymi ambicjami,o zerowych zasadach moralnych,który po trupach będzie szedł do celu (coś w stylu Breivika,choć tego akurat nie desygnowali na żaden stołek w administracji samorządowej). Nie żebym tu kanonizował Wąsowicza,bo to nie musi być wcale pozytywna postać,ale po drugiej stronie tej minibarykady na 99% stoi "urodzony ch..."!

 • extraculpamac

  Oceniono 5 razy 3

  Mariusz Kamiński to ten , co strasznie walczył ze strasznym "komunizmem".

 • Z Z

  Oceniono 3 razy 1

  Pie...ne scierwa :)

 • longmanus1

  0

  "Tymczasem Wąsowicz w rozmowie z tvnwarszawa.pl twierdzi, że usunięcie go to efekt wewnętrznej walki, jaką prowadzi wiceburmistrz Christian Młynarczyk." vs "Więcej możemy tam przeczytać o wiceburmistrzu Młynarku. Ma 29 lat, jest z wykształcenia prawnikiem." - to jak on się w końcu nazywa ?, Młynarzewski ?? ;-)

 • teddy_boy

  Oceniono 6 razy -2

  Dwóch Senatorów opuściło PO.Odchodząc oddali w depozyt, swoje ususzone napletki Schetynie, jako relikwie PO, ma się rozumieć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX