Podwładny Szyszki już przetestował sklep Lasów Państwowych. Jako pierwszy zrobił zakupy

W piątek otwarty został pierwszy w Polsce sklep rzeźnicki. Mieści się przy siedzibie Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych w Warszawie. W jego otwarciu brali udział wiceminister środowiska Sławomir Mazurek oraz szef LP Konrad Tomaszewski.

Informacja o otwarciu pierwszego sklepu z dziczyzną pojawiła się między innymi w mediach społecznościowych. 

Sławomir Mazurek chwalił się na Twitterze, że dokonał w sklepie pierwszych zakupów. Można tam dostać m.in. mięso i wędliny z dziczyzny, miody, maści propolisowe, wosk pszczeli, grzyby czy przetwory z owoców runa leśnego.

"Powariowali"

Gdy w maju 2017 r. po raz pierwszy pojawiła się informacja na temat planowanej sieci sklepów z dziczyzną Lasów Państwowych, w sieci zawrzało. Ludzie komentowali: "Dziczejemy, będziemy grillowali wszystko co krwawe. sarny, dziki, zające i co się jeszcze trafi. tfu..!"

"Będą handlować tym, co ustrzelą, nie dosyć że degradują środowisko, to jeszcze będą na tym zarabiać.", "Powariowali!", "A kto powiedział, że Lasy Państwowe są od myślistwa??? Co to za nowy związek łowiecki? To zwyczajne robienie kasy" - pisali użytkownicy.

„Zdrowa żywność z polskich lasów”

Jak czytamy na stronie RadioMaryja.pl podczas uroczystości otwarcia sklepu, dyrektor generalny LP podkreślił, że otwarcie pierwszego punktu jest elementem programu promocyjnego przygotowanego przez przedsiębiorstwo pt. „Zdrowa żywność z polskich lasów”.

„To promocja najbardziej zdrowej żywności, jaka jest, która ma właściwości zdrowotne, nie ma żadnych skutków ubocznych" - miał powiedzieć.

Lasy Państwowe chcą zbudować sieć (kolejne sklepy powstaną w 2018 i 2019 roku w Olsztynie, dwa w Katowicach oraz jeden w Radomiu, otwierane będą też punkty sprzedaży bezpośredniej, gdzie kupić będzie można tusze upolowanych zwierząt). Jak twierdzi Konrad Tomaszewski, wiele funkcjonujących sklepów, galerii handlowych chce wydzielać swoją przestrzeń dla sprzedaży tego typu produktów.

Sławomir Mazurek podkreślić miał, że w związku z otwarciem sklepów, nie będzie większego odstrzału zwierzyny. Zaznaczył również, że otwierając tego typu sklep, przedsiębiorstwo przyczynia się do powstawania miejsc pracy szczególnie na terenach wiejskich.

Byłeś świadkiem jakiegoś ważnego zdarzenia? Wyślij nam zdjęcia lub opisz, co się stało? metrowarszawa@agora.pl

embed
Więcej o: