Komentarze (176)
Nieuczciwi taksówkarze. 560 zł z Dworca Centralnego do hali Wola. Nie chciała zapłacić, kierowca zablokował drzwi
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Marek Marek

  Oceniono 11 razy 11

  jedynym skutecznym sposobem na nieuczciwych taksówkarzy, to zwracanie uwagi na oznaczenie taksówek, cennik
  I ten matoł jest policjantem?
  to od jakiej sumy zaczyna się dla tego barana oszustwo?
  A może jak on sobie wejdzie do taxi z cennikiem miliona złotych za kilometr i będzie musiał sprzedać swój dom, samochód i wziac kredyyt na spłatę za jazdę taksówką to wtedy uzna że jest to oszustwo?

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 8 razy 8

  " Prowadzone będzie postępowanie w prokuraturze, która zbada, czy były znamiona oszustwa"
  Jest to ewidentne oszustwo wsiadajacy do "taksowki" ma prawo przypuszczac ze cena jest zblizona do ogolnie obowiazujacej. Kupujac np. chleb obojetnie w jakim sklepie bez pytania o cene wiemy i jestesmy przekonani ze cena bedzie zblizona do 2 zl.
  Skoro naliczanie cen za przejazd z sufitu nie jest przestepstwem .............. to dlaczego przestepstwem jest lichwa?
  Dlaczego dla TAXI istnieje cena maksymalna a na przewoz osob nie? dlaczego na papierosy istnieje "sztywna" cena taka jaka jest na "opakowaniu" a sklep nie moze sprzedac ich taniej rezygnujac np. z polowy swojej marzy zreszta drozej tez nie moze sprzedac.
  Moim zdaniem taki "uklad" funkcjonuje dlatego ze "kierowcy" tych "taksowek" to byli funkcjonariusze albo obecni "wspolpracownicy" i jest to jakas forma zaplaty za ich sluzbe .

 • acototak

  Oceniono 8 razy 8

  Może po prostu trzeba im mordy wymasować.

 • zlykogut

  Oceniono 10 razy 8

  Niech zwykli taksówkarze sie pozbeda tych oszustow. Jesli ludzie jezdzs Uberem to tez dlatego, ze takie sytuacje maja miejsce i psuja wizerunek branzt taxi

 • jackee_3

  Oceniono 7 razy 7

  W Europie ceny za przejazd (tzw. Taryfa Przejazdowa) sa ustalane odgornie przez urzedy miejskie, ze wzgledu na to, iz taksowki sa srodkiem transportu miejskiego (tzw. transport osobowy wspomagajacy). Wysokosc oplad jest regulowana przez zwiazki taksowkarzy i polityke komunalna. W dziczy nie rozumiejacej ekonomicznych mechanizmow funkcjonowania normalnych spoleczenstw zawsze bedzie dochodzilo do wynaturzen.

 • e-misio

  Oceniono 7 razy 7

  co za totalne bzdury
  a jakby jakiś taksówkarz napisał u siebie (mniejsza o wielkośc liter na cenniku) - za otwarcie drzwi .. 1 mln zł .. to też by mu sie należało - tak?
  co za popiepszni ludzie i w korporacji i w rządzie
  cennik powinien byc JEDEN ustalany przez korporacją taksówkarką na danym terenie
  a jak nie to wypad złotówy nie śmiecie protestowac ani nawet beknąc przeciw uberowi bo to wy złotówki piepszone jesteście dla klientów a nie oni dla was

 • sobieski1683

  Oceniono 7 razy 7

  Dlatego juz dawno olalem Warszawe i Zakopane bo w jednym i drugim miescie az roi sie od cwaniakow. Przereklamowane miejsca. Balagan i samowolki budowlane. Kazdy kto chce i gdzie chce stawia sobie tablice reklamowe. Prywata i chciwosc bez granic.

 • januszz4

  Oceniono 6 razy 6

  Kobieta przyjechała z Ukrainy, gdzie podobno panoszy się korupcja i złodziejstwo. Myślała, że znalazła się w kraju unijnym, gdzie panuje uczciwość poparta prawem. Chyba mocno się zawiodła.

 • adremi

  Oceniono 6 razy 6

  Państwo nic nie może, w takim razie do czego jest nam potrzebne?

 • fleshless

  Oceniono 6 razy 6

  jakby Policja chciała i UOKiK chciały, to by sprawą się zajęły - bo to jest trochę bardziej skomplikowane niż tylko wywieszenie pseudo cennika
  ale
  przecież
  NIEDASIĘ

  no i mamy to, co mamy

 • marc.pl

  Oceniono 6 razy 6

  Gdy w Warszawie kobieta trzymała na manifestacji transparent z napisem "Precz z faszyzmem" od razu pisowska policja kobietą się zajęła - a tu proszę na oszustów i złodziei policja jest bezsilna.

 • zgryz3

  Oceniono 6 razy 6

  "Miasto reguluje ceny wyłącznie korporacji taksówkarskich. Cena ta nie może być wyższa niż 3 zł za km na taryfie 1".

  "Jak czytamy na stronie urzędu, przewoźnicy mogą dowolnie kształtować swoje ceny...".

  Chyba wjechałem w ścianę (płaczu), bo nic a nic nie rozumiem.

 • f.moczulski

  Oceniono 6 razy 6

  A do kierowcy z Ubera przyjeżdżają i jebia

 • gosiek55

  Oceniono 6 razy 6

  Policja nie zauważyła ,że kierowca bezprawnie przetrzymywał pasażerkę,to on powinien zadzwonić na policję ,ze pasażer nie płaci ,tu policja ma pole do popisu ale dla nich to za trudne

 • delfinadupa

  Oceniono 6 razy 6

  A policja dobra na rozpędzanie emerytów tylko

 • cmok_wawelski

  Oceniono 6 razy 6

  W USA za zablokowanie drzwi dostałby paroletnią odsiadkę. Lub kulkę.

 • s-w-z

  Oceniono 6 razy 6

  Jakie podatki płaci taki usługodawca - oszust? Czy ma kasę fiskalną, czy wystawia fakturę?

 • badziewiak66

  Oceniono 6 razy 6

  Długo ten taksiarz nie pożyje.

 • thousandfaces

  Oceniono 6 razy 6

  Zastanawiam się, czy to jednak nie było oszustwo. Bo jeśli to nie była taksówka, to czy miała prawo korzystać z oznaczonego postoju? No chyba, że stała poza oznaczonym tak odcinkiem.

 • justas32

  Oceniono 5 razy 5

  Od czego istnieje UOKiK ?

 • slaveuss

  Oceniono 5 razy 5

  Takie działanie ma znamiona oszustwa. Prawo jednak powinno nieco bardziej chronić przy tej usłudze usługobiorcę. Często jest to osoba, która nie mieszka w danym mieście, po przyjeździe "nie ma głowy" do tego, żeby czytać regulaminy, oznaczenia, stawki drobnym druczkiem. Natomiast usługa taxi kojarzy się jednoznacznie z określonymi stawkami i człowiek po prostu wsiada. Doprowadzimy do absurdu nasze życie jeśli wszystko i wszędzie będziemy musieli sprawdzać, czytać, węszyć spisek itd. A wystarczy zapisać w prawie, że taki usługodawca ma obowiązek poinformować przed rozpoczęciem przejazdu jakie ma stawki i byłoby po sprawie. Dlaczego to konsument ma być zawsze na straconej pozycji ...

 • januszz4

  Oceniono 5 razy 5

  Według tej filozofii można robić dobry biznes także w innych obszarach. Np. zakładam w centrum miasta szalet, w którym wywieszam cennik. Np. za skorzystanie z kabiny - 1000 zł. Delikwent, którego przycisnęło wbiega do szaletu i nie będzie się rozglądał za cennikiem, tylko wpada do wolnej kabiny i robi swoje. Dopiero gdy wychodzi "letki z cichej klozetki" zostaje uświadomiony, że musi zapłacić 1000 zł., bo taka jest taryfa wisząca w widocznym miejscu. W pobliżu szaletu powinien dyżurować "zaprzyjaźniony" policjant, który pomoże wyegzekwować należność.

 • squash11

  Oceniono 5 razy 5

  Nie rozumiem, to nie pierwsza taka sytuacja. Dlaczego miasto stołeczne Warszawa nie ureguluje prawnie maksymalnych opłat za km?

 • f451

  Oceniono 5 razy 5

  Warto mieć przy sobie jakieś narzędzia specjalistyczne do otwierania drzwi... Skoro tak się często drzwi w taksówkach psują.....

 • puotka

  Oceniono 5 razy 5

  Policja jak zwykle nic nie może zrobić. Takie praktyki są nielegalne, w całej Warszawie są poustawiane tablice z maksymalną stawką za km, fakt, że kobieta powinna była sprawdzić cennik, ale nie zmienia faktu, że ten facet to oszust. Nigdy nie wolno dawać takim pieniędzy.

 • 20portal

  Oceniono 5 razy 5

  Jesli władze Warszawy zainteresowane głównie odzyskiwaniem nieruchomości, to tak jest.
  Kiedyś zaczęli już ścigac taksówkarzy z tzw. "dopalaczami", ale szybko sie skończyło.
  Wladzy nie ma tam, gdzie zwykły obywatel jest bity. I to jest w Polsce NORMA.

 • marf987

  Oceniono 5 razy 5

  "Każdy przypadek traktowany jest indywidualnie" czyli, jak dasz więcej kaczemu prokuratorkowi niż oszust, to masz szansę

 • Robert Paul

  Oceniono 7 razy 5

  takie są dziwne dyskusje na temat UBERa - w Anglii zabroniony, w Niemczech też - w sumie niech zabronią i u nas, niech zabronią pić żreć, sr..., śpiewać, oddychać i jeździć własnymi autami w nocy z dworca do domu - nawet tramwajem nie wolno - każdy musi miec 500 stów na taryfę w takim razie, jeśli to jest zgodne z prawem ....a le gdzieś się czai niewygodne pytanie - kto i w jakim celu robi egzaminy dla taryfiarzy, daje im licencje, prowadzi jakieś rejestry etc, skoro od czasów Gierka wiadomo, że jak przyjedziesz na Centralny, to lepiej załóż dobre buty i zapie...j do domu pieszo, albo tramwajem - i nawet już w NY, w Londynie w Berlinie i Sztokholmie wiedzą, że jak przylecisz do Warszawy, to omijaj taryfy które stoją na lotnisku i choćbyś miał trzy walizki i psa to lepiej wybierz autobus!

 • Robert Paul

  Oceniono 5 razy 5

  Kiedyś pojawiłem się w Sztokholmie jakieś 20 km od domu, o 2giej w nocy - idę na postój i nie moglem znaleźć żadnego poniżej 1500 koron - 150€ ...jak widac nie tylko w Polsce panuje złodziejstwo, a taryfiarze w tym przodują

 • Pawel Brzana

  Oceniono 5 razy 5

  To wina urzędników to oni zezwalają na oszukiwanie tworząc prawo "zachęcające" nieuczciwych i niemoralnych. To jest rozbój a najśmieszniejsze jest to że taxi w Wawie jest w sumie tanie, normalne taxi nie jakieś złodzieje

 • 4ted

  Oceniono 5 razy 5

  ale uber nie może jeździć!!
  A jakieś niszczenie samochodów tych oszustów przez "korpo" taksiarzy się odbywa???

 • karasek432

  Oceniono 5 razy 5

  Taxi powinno być pomalowane na odpowiedni kolor rzucający się od razu w oczy.

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 7 razy 5

  Gdzie jest dobra zmiana? Jedno proste prawo, kilka akapitów.

 • kszmigie

  Oceniono 4 razy 4

  Wbrew temu co urzedasy mówią jest na to sposob! Niech dyktują ceny jakie chcą ale -Wystarczy prawo ze jeśli cena startowa lub za przejazd jest 4x większa niż średnia miejska wtedy tabliczka z cena powinna być 4x większa (inny wzór) na aucie, w kolorze jaskrawym a każdy na przewóz powinien być pisemna zgoda na cennik od klienta -i tyle.

 • 6nine9

  Oceniono 4 razy 4

  Przyklad zlodziejstwa i bandyctwa oraz glupiego prawa. Potem sie dziwcie ze ludzie chcą Ziobry.

 • primo5

  Oceniono 6 razy 4

  Jeżdźiłem taksówką w Ameryce i Afryce.
  Nigdy!!!!nikt mnie nie oszukał!
  A nie znałem miast!
  Tylko w Polsce cos takiego jest mozliwe.
  Taksówkarze spod dworca Centralnego to złodzieje!
  Nigdy nie korzystam z ich usług.
  Zawsze zamawiam przez telefon z jednej korporacji i nigdy mnie nikt nie naciągnął!

 • warszawiak_rodowity

  Oceniono 6 razy 4

  Tylko Uber. Gonić tych cwaniaczków, relikt minionej epoki.

 • 3krzak

  Oceniono 4 razy 4

  Tylko Uber.

 • racionalist

  Oceniono 4 razy 4

  Zeby sprawiedliwosc oddac, to nie jest to czysto polska specjalnosc. W innych krajach tez mozna sie naciac na oszustow taksowkowych dzialajacych w podobnym stylu - np bardzo szybko cykajacy licznik (wolno mu tak ustawic) itp.

 • Sylwia Nyczke

  Oceniono 3 razy 3

  ja z taxi korzystam sporadycznie, ale jak juz, to z zamowionego radio taxi, nie zdazylo mi sie cos takiego jak przypadek opisany w artykule. szkoda obcokrajowcow - daja sie nabrac bo nie wiedza i niczego nie podejrzewaja.

 • kate-bush

  Oceniono 3 razy 3

  Proszę zapoznać się z kodeksem karnym, otworzyć kodeks na art. 236 kk, przeczytać i stwirrdzić czy aby na pewno artykuł ten mówi o doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem (oszustwo) a teraz proszę przeczytać art. 286 kk i może porawić ten KARYGODNY błąd w treści artykułu występujący kilkukrotnie w jego treści.

 • dziala_nawalony

  Oceniono 3 razy 3

  ,..udupic gnojow, niech do takiej pseudotaksowki wsiądzie gliniarz z sedzia i prokuratorem i zrobia sobie przejazdzke po Warszawie, a potem za pozbawienie wolności gnoja prosto na dolek na 48 i sprawie nadac bieg sadowy.

 • top80

  Oceniono 3 razy 3

  To jest gó... legalne. Póki ci osrani oszuści udają taksówki to nie ma w tym nic legalnego. Złodzieje

 • pczar

  Oceniono 3 razy 3

  ... a przeciez to UBER jest taki zly!

 • Dagorlad PL

  Oceniono 3 razy 3

  Niestety to nie przepis art 236 kk a art. 286 kk
  Wypadałoby trochę skrupulatniej opracować artykuł....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX