CBA zatrzymało kolejnych 7 profesorów i doktorów WAT. Oskarżonych może przybywać

Biuro CBA poinformowało, że w środę zatrzymano kolejnych siedmiu pracowników Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. CBA dodaje, że oskarżonych może być jeszcze więcej.

Jak czytamy na stronie biura, funkcjonariusze Delegatury CBA w Białymstoku zatrzymali siedmiu profesorów i doktorów WAT. Komórka od jakiegoś czasu prowadzi wielowątkowe śledztwo dotyczące niekorzystnego rozporządzania mieniem Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie poprzez m.in. pozorne umowy w latach 2014-2015.

Kolejni oskarżeni

Sześciu pracowników WAT zastało zatrzymanych w ich mieszkaniach, a jedna w swoim biurze na terenie akademii. Agenci CBA przeszukali miejsca zamieszkania oraz pracy podejrzanych i zabezpieczyli już nośniki danych oraz kolejną porcję dokumentacji. W dalszym toku postępowania pracownicy WAT trafią do prokuratury, gdzie postawione im zostaną zarzuty.

Jak donosi tvnwarszawa.pl, z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że wśród zatrzymanych są prorektor do spraw naukowych oraz prorektor do spraw kształcenia.

- Czynności nadal trwają, więc nie możemy na razie udzielić więcej informacji - powiedział w rozmowie z metrowarszawa.pl Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA.

Dodaje, iż niewykluczone, że wraz w postępem sprawy, osób zatrzymanych oraz stawianych zarzutów będzie przybywać. Śledczy cały czas pracują nad zgromadzonym materiałem dowodowym.

Wcześniej było 16

W związku z tym śledztwem białostoccy agenci CBA już wcześniej zatrzymali 16 osób. Byli to pracownicy naukowi i biznesmeni. 

Wśród nich był m.in. były rektor-komendant uczelni, dyrektor Wojskowego Instytutu Lotnictwa, dyrektor (minister zdrowia w latach 2001-2003 Centrum Inżynierii Biomedycznej Instytutu Optoelektroniki), rektor ds. rozwoju, kierownicy Działu Informatyki i Katedry Mechaniki i Informatyki Stosowanej Wydziału Mechanicznego WAT.

Proceder dotyczył m.in. wzajemnego załatwiania projektów, dobrze płatnych etatów i zleceń, zatrudnienia na kierowniczych stanowiskach osób, które miały wpływ na rozdzielanie projektów czy rozliczania umów cywilnoprawnych na podstawie poświadczających nieprawdę protokołów odbioru zamówionych dzieł.

Oskarżeni żołnierze

Kolejnym wątkiem w sprawie jest śledztwo, w którym podejrzanymi są byli oraz obecni żołnierze zawodowi. Dotyczy ono nieprawidłowości w działaniu WAT przy projektach i umowach. Delegatura CBA w Białymstoku prowadzi je pod nadzorem Wydziału ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

embed

Komisja ds. reprywatyzacji. Nagle Jaki przerywa przesłuchanie. "Katastrofa budowlana"

Więcej o:
Komentarze (10)
WAT aresztowanie. CBA zatrzymało pracowników Wojskowej Akademii Technicznej
Zaloguj się
 • welarg

  Oceniono 13 razy 9

  Mogli za dużo wiedzieć o intymnych spotkaniach prezesa Jarosława K. z por. Piotrem P. na terenie WAT (w gabinecie Piotra P).

 • jarek903

  Oceniono 11 razy 7

  "Proceder dotyczył m.in. wzajemnego załatwiania projektów, dobrze płatnych etatów i zleceń, zatrudnienia na kierowniczych stanowiskach osób, które miały wpływ na rozdzielanie projektów czy rozliczania umów cywilnoprawnych na podstawie poświadczających nieprawdę protokołów odbioru zamówionych dzieł". Jak w aktualnym rządzie, tylko na dużo mniejszą skalę...

 • kapitan.kirk

  Oceniono 7 razy 5

  <<< Biurko CBA poinformowało, że w środę zatrzymano kolejnych siedmiu pracowników Wojskowej Akademii Technicznej >>>

  Gadające biurko... Agenci CBA to muszą być prawdziwi mistrzowie kamuflażu.

 • Ha Kade

  Oceniono 4 razy 4

  Ale Misiewiczowi płazem uszło wydanie 650 000.00 zł z budżetu MON nie wiadomo na co.

 • iarna

  Oceniono 4 razy 4

  Goowno prawda, jak sądzę. To jest faszystowska, autokratyczna czystka zarządzana przez kurdupla. Każdy, ktomu nie pasuje pójdzie w aut, potrzebny jest tylko pretekst i wytłumaczenie pisowskiej gawiedzi, ze usuwamy złoczyńców, zdrajców, złodziei i komuchów.
  Ta dzika banda chciwych władzy adolfów nie cofnie sie przed niczym. Polska jest w czarnej doopie. A sprzątania po tych gnomach będzie na pokolenia. Boże - jaki wstyd, jaki upadek.

 • shtalman

  Oceniono 6 razy 4

  Przecież to uczelnia paranoika Maciory, powinien też być zatrzymany

 • fagusp

  Oceniono 8 razy 4

  Biorąc pod uwagę powszechność takiego procederu w placówkach naukowych, niniejszym stawiam tezę, że nie znajdzie się już w tym kraju uczelnia, która udostępniłaby wyniki badań mogące w jakikolwiek sposób podważać ustalenia Komisji Smoleńskiej.

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 4 razy 0

  >podejrzanymi są byli oraz obecni żołnierze zawodowi.

  Honor żołnierza i oficera?
  Cha, cha.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX